Strona głównaWiadomościGmina SkierniewiceNieprzychylni wójtowi radni obniżają mu pensję. Oficjalny powód: "brak działań"

Nieprzychylni wójtowi radni obniżają mu pensję. Oficjalny powód: „brak działań”

Materiał partnera

- REKRAMA -

W poniedziałek (16.12.) została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Gminy Skierniewice. 4 radnych: Zbigniew Biernat, Piotr Bednarek, Waldemar Syndoman i Edward Mikulski złożyło wniosek o obniżenie wynagrodzenia Wójtowi Gminy Skierniewice Czesławowi Pytlewskiemu.

Podczas burzliwej wymiany zdań radni przegłosowali obniżkę o 3 tysiące złotych miesięcznie pensji. Dyskusja podczas sesji głównie dotyczyła braku budowy kanalizacji, braku rozwiązania sprawy drogi w Dębowej Górze, nie oddania do użytku boiska w Żelaznej, a głównym powodem wniosku był brak skutecznych działań w celu rozwiązania problemów w niepublicznym przedszkolu w Miedniewicach.

“Obniżenie pensji nie jest karą, a sygnałem dla wójta, by skutecznie zaczął rozwiązywać problemy gminy. Jeżeli problemy zostaną rozwiązane, będę jednym z pierwszych radnych wnioskujących o powrót wysokości wynagrodzenia” – powiedział pomysłodawca wniosku radny Zbigniew Biernat.

Wójt Pytlewski odnosząc się do zarzutów poinformował, że brak budowy kanalizacji to problem istniejący od wielu lat i w przeciągu roku nie da się go rozwiązać, na drogę w Dębowej Górze istnieje projekt i teraz decyzją radnych jest to, czy zostanie on wpisany w budżet na 2020 rok, a sprawa boiska jest zależna od konkursu na pozyskanie środków zewnętrznych z Ministerstwa Sportu. Argumentował również, że urząd nie ma narzędzi do kontroli prywatnego przedszkola i pokazał całą dokumentację, jak przebiegał konkurs ofert na prowadzenie tej instytucji.

Przewodniczący rady Witold Baranowski wyjątkowo nie dopuścił do głosu pracowników Urzędu Gminy, którzy powinni omówić dane problemy, a zniecierpliwiony radny Biernat złożył wniosek formalny o zakończenie dyskusji, zanim wójt mógł wyczerpująco obronić swoje stanowisko w danych sprawach oraz przedstawić zrealizowane inwestycje.

Ostatecznie 11 radnych głosowało za wnioskiem, natomiast 3 radnych: Urszula Wenus, Waldemar Pawlak, Zbigniew Kośka wstrzymało się od głosu.

Na zakończenie sesji wójt gminy złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i przełamał się opłatkiem z każdym radnym i zaproszonymi gośćmi. Radni również otrzymali od wójta drobne upominki z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

5 KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wesoly romek ze szkoly

nie wiem czy to wina wójta ale szkoda że radni sobie nie obniżyli diet

miedniwiczanka

Biernat to wariat. Stary wójt niedobry to wybierzmy nowego, wybraliśmy ten nowy też nie dobry.

Panie Biernat sam wystartuj w wyborach na Wójta i zobaczymy wtedy!

Zbigniew

Pan wójt powie gdzie wydał i na co obligacje na kanalizacje 🙂 Ile kasy wydał przez Rok? a czemu nie zabrali kasy Aniołkom pana wójta . Bardzo dumne panie !

Marek

Należy go wyrzucić na zbity pysk to przedłużenie ubeckiego towarzystwa .Ten skorumpowany leń wymiguje się od roboty jak może .Ja piszę do niego pisma ,a on nawet ich nie czyta,bo one dotyczą jego kolesia poprzedniego władcy na tym stanowisku.Przed wyborami chodził i całował po rękach wyborców przedstawiając się za Zbawiciela z PISu. To oszust jakich mało wogule nie znający się na robocie. Siedzi tam po to żeby poukrywać ewentualne fuchy swoich poprzedników .Ja mu opisuje w pismach pewne sprawy a on nic nie kuma ,w czasie rozmowy myślałem że zawału serca dostanie ,tak się boi swych poprzedników. Takiej tragedii w… Czytaj więcej »

Marek

Radny z terenu Mokrej miał powiadomić mnie o sesji rady i też nic to dopiero szajka. Baranowski uciekł że spotkania bo nie zna się na sprawie jak orzekł bo po co się głupotami zajmować .Kiedyś sekretarze pzpr też należeli a o robocie zielonego pojęcia nie mieli.Tylko że Ci teraz to Pisowscy Zbawiciele.Ot wybraliśmy sobie władzę.Tam nie można dotrzeć żeby większej grupie swoje sprawy przedstawić, a do gazet nie ma po co iść bo jak mi poprzedni wójt powiedział tam nie masz pan po co iść bo my tu rżądzimy i to nic nie da .To dopiero korupcja!

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE