Strona głównaWiadomościNiskie bezrobocie w powiecie skierniewickim

Niskie bezrobocie w powiecie skierniewickim

- REKRAMA -

Na koniec sierpnia 2020r. na terenie powiatu skierniewickiego bezrobocie wyniosło jedynie 4,5%, zaś w Skierniewicach – 6,7%. Oba wskaźniki są znacznie niższe niż dla województwa łódzkiego (7,4%) oraz dla całego kraju (7,1%). 

W opinii Ryszarda Pawlewicza, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Skierniewicach tak niskie wskaźniki to efekt wsparcia przedsiębiorców i pracowników w czasie pandemii. 

– W marcu i kwietniu widzieliśmy obawy przedsiębiorców co ro dalszej działalności – mówi dyrektor Pawlewicz – Dzięki rządowemu wsparciu mogliśmy, jako urząd, wesprzeć naszych mieszkańców kwotą przekraczającą 30 mln zł. Skorzystało z tego blisko 7 tys. osób.

Chodzi tu o wsparcie przedsiębiorców. Złożonych zostało 3698 wniosków na łączną kwotę prawie 18,5 mln złotych. Z kolei na wynagrodzenia pracowników przeznaczono 8,9 mln zł. 

– W tym przypadku mowa o wsparciu trzymiesięcznym. Wysokość wynagrodzenia była uzależniona od ewentualnych strat pracodawcy. Jeśli był to 30% spadek wtedy wypłacaliśmy 1300 zł. – wyjaśnia szef Powiatowego Urzędu Pracy – W przypadku strat na poziomie 80% kwota ta wynosiła 2300 zł.

Do poziomu sprzed pandemii powraca również liczba cudzoziemców pracujących w Polsce i zarejestrowanych w PUP. 

W sumie na terenie miasta i powiatu pracuje 8385 obcokrajowców (stan na 8 września). Ponad 6800 znalazło zatrudnienie w usługach oraz zakładach produkcyjnych. Pozostali to pracownicy sezonowi zatrudnieni przede wszystkim w branży rolniczej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE