Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach

0
1123
fot. UM Skierniewice

Skierniewicka placówka ma nową siedzibę. Za 1,5 mln złotych udało się gruntownie zmodernizować i przystosować lokal przy
ul. Rybickiego. 

Jak ważna i potrzebna była to inwestycja, świadczą chociażby kolejki oczekujących na terapię sensoryczną. Tylko na początku 2018 r. na liście znajdowało się już ponad 160 nazwisk. Zmodernizowany lokal pozwoli sprawniej niż dotychczas prowadzić zajęcia. Ponad 660 metrów powierzchni użytkowej, nowoczesne wyposażenie i pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych –  to elementy, które wprowadziły skierniewicką poradnię na odpowiedni standard. Jak podkreśla dyrektor placówki, nowa siedziba otwiera nowe możliwości, związane chociażby z diagnostyką dzieci.

– Do tej pory musieliśmy w niektórych przypadkach odsyłać rodziców do innych punktów diagnostycznych, np. w Łodzi. Od kilku lat obserwujemy wzrost liczby dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym chociażby z autyzmem czy zespołem Aspergera. Mamy warunki ku temu, żeby wreszcie diagnozować naszych podopiecznych w Skierniewicach. Działania będą prowadzone we współpracy z psychiatrą specjalizującym się w pracy z dziećmi i młodzieżą – tłumaczy Tomasz Chmurski.

Poradnia wreszcie doczekała się także profesjonalnego zaplecza. W jednym z pomieszczeń zorganizowano funkcjonalne i bezpieczne archiwum, w którym gromadzona jest dokumentacja pracy z małymi pacjentami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o