Nowe, przyśpieszone pociągi do Skierniewic

0
1525
fot. ŁKA

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wraz z prezesem zarządu ŁKA Januszem Malinowskim poinformowali na konferencji prasowej, że od 10 grudnia zostaną uruchomione nowe, przyśpieszone pociągi do Skierniewic.

Dodatkowe pociągi Sprinter do Warszawy, nowe – przyspieszone pociągi do Skierniewic, znaczne zwiększenie liczby połączeń na terenie Łodzi i województwa, uruchomienie komunikacji autobusowo – kolejowej dla mieszkańców Złoczewa i Błaszek – to tylko niektóre nowe propozycje, które marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wraz z prezesem zarządu ŁKA Januszem Malinowskim zaanonsowali dziennikarzom, prezentując – mający obowiązywać od 10 grudnia br. – rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W rozkładzie jazdy 2017/2018 Łódzka Kolej Aglomeracyjna dobowo uruchamiać będzie średnio 125 połączeń, z czego 139 w dni robocze oraz 88 i 86 w soboty i niedziele.

Do obsługi wykorzystywanych będzie 20 sztuk pojazdów FLIRT3. Z 6 do 7 zwiększy się liczba par pociągów (z 12 do 14 połączeń) weekendowej oferty ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. ŁKA wprowadza również nową kategorię pociągów przyspieszonych (ŁP) na linii Łódź – Skierniewice.Pociągi będą zatrzymywały się tylko na wybranych stacjach.

Czas przejazdu wyniesie 45 minut (o 15 minut krócej, niż pociągów kategorii ŁKA). Na linii do Sieradza uruchomione zostaną 34 połączenia (wzrost o 1), do Łowicza 37 (o 6 więcej), do Kutna 26 połączeń (wzrost o 4 połączenia) do Skierniewic – 12 pociągów.

Na stacjach węzłowych takich jak Łódź Kaliska, Łódź Widzew, Kutno, Łowicz i Zgierz pociągi ŁKA są skomunikowane z pociągami międzywojewódzkimi m.in. do Warszawy, Wrocławia, Zakopanego, Gdyni czy Berlina.

W okresie styczeń – październik 2017r. z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej skorzystało 3 154 000 pasażerów. To o 54% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Według prognoz w roku 2018 roku liczba pasażerów ma wynieść 4,5 miliona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here