Nowe władze w skierniewickiej policji [FOTO]

0
646

Podinsp. Tomasz Jarzyna objął stanowisko Komendanta Miejskiej Policji w Skierniewicach. Na jego zastępcę powołano podinsp. Małgorzatę Staniszewską – Karwat.  Uroczyste zaprzysiężenie nowego kierownictwa odbyło się w ostatni wtorek w siedzibie skierniewickiej policji.

Na spotkanie oprócz prezydenta Leszka Trębskiego, przybyli przedstawiciele Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i powiatu skierniewickiego. Nie zabrakło również  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz, Zastępcy Dyrektora Biura  Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji insp. Andrzej Naperty oraz byłego Komendanta Miejskiej Policji w Skierniewicach insp. Tomasza Józefiaka. Uroczystego wprowadzenia nowej władzy dokonał  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz. Pierwsze życzenia komendant i jego zastępca  przyjęli od Prezydenta Miasta Skierniewice – Leszka Trębskiego i Starosty Skierniewickiego – Mirosława Beliny, który gratulacje złożył wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Kwiecińską oraz Komendantem Straży Miejskiej Arturem Głuszczem. Następnie głos zabrali Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Rutkowska i Dariusz Seliga oraz Zarząd Koła Emerytów Policyjnych w Skierniewicach. Jednocześnie Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi przekazał podziękowania za współpracę dla byłego Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach insp. Tomasza Józefiaka, który w kwietniu awansował na zastępcę dyrektora biura służby kryminalnej Komendy Głównej Policji.

Podinspektor Tomasz Jarzyna urodził się w 1970  roku. Jest rodowitym skierniewiczaninem. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych w 1991 roku r. rozpoczynał w strukturach prewencyjnych i pełnił ją do 1999 roku.  Od 1999 do 2004  roku pracował w służbie kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej skierniewickiej komendy, a następnie w latach 2004-2007 pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KMP w Skierniewicach. W sierpniu 2007 roku został  Naczelnikiem tego wydziału. W lutym 2009 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach  i pełnił je do maja 2014 roku. Ukończył Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie na Wydziale Prawa i Administracji oraz przeszedł wiele kursów zawodowych. Jego hobby to historia, literatura, sport i podróże.

Podinspektor Małgorzata Staniszewska-Karwat urodziła się w 1961 roku w Koluszkach. W 1982 rozpoczęła służbę w resorcie spraw wewnętrznych. Przez większość kariery zawodowej związana była z pracą  w służbie kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej. W 2007 roku awansowała na Zastępcę Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a w marcu 2009 roku została naczelnikiem tego wydziału. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a jej pasje to literatura, ogrodnictwo, pszczelarstwo i układanie puzzli.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o