Nowoczesna pracownia USG dla kobiet

0
232
fot. WSZ Skierniewice

Od dzisiaj (22.09) przy oddziale położniczo-ginekologicznym w naszym szpitalu funkcjonuje nowoczesna pracownia ultrasonografii.

fot. WSZ Skierniewice

Aparat klasy premium został ufundowany przez Miasto Skierniewice. Decyzję o przekazaniu 250 tys. złotych na ten cel Rada Miasta podjęła jeszcze w lutym tego roku.

– Zawsze powtarzam, że szpital, chodź wojewódzki i podlegający Urzędowi Marszałkowskiemu, traktujemy jako nasz, skierniewiczan, bo to mieszkańcom naszego miasta niesie pomoc – mówił podczas otwarcia pracowni prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. – Dlatego staramy się wspierać tę placówkę, która przecież ma ogromne potrzeby. W przyszłym roku budżetowym postaramy się przeznaczyć kwotę nie mniejszą od tej na zakup kolejnych sprzętów – dodał prezydent.

Nowe USG, wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem będzie służyło w oddziałach: położniczo-ginekologicznym i noworodkowym. Zastąpi wysłużony i ulegający częstym awariom dotychczas działający aparat.

– Chciałbym Radzie Miasta i Prezydentowi Skierniewic gorąco podziękować za tę pomoc, to bardzo duży krok w poprawie opieki medycznej nad pacjentkami, które decydują się na poród w naszym szpitalu – mówił jeszcze w lutym dyrektor szpitala, dr n. med. Jacek Sawicki.

Zakup aparatu jest również kolejnym krokiem w kierunku powrotu oddziałów: położniczo-ginekologicznego i noworodkowego do drugiego poziomu referencyjności w opiece perinatalnej. Przede wszystkim jednak jest jednym z działań zmierzających do zatrzymania migracji pacjentek w ciąży ze Skierniewic do ośrodków w Warszawie, Łodzi czy Brzezinach. Trend ten szpital obserwuje w swoich statystykach już od kilku lat.

Skierniewicki szpital wykonuje rocznie ponad 15 tys. hospitalizacji. Ogromna większość z tej liczby to mieszkańcy Skierniewic.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o