Strona główna Wiadomości Nowoczesne kształcenie zawodowe na Rawce

Nowoczesne kształcenie zawodowe na Rawce

Materiał partnera

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [8]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [8]

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 na skierniewickim osiedlu Rawka od lat stawia na rozwój kształcenia zawodowego. W ostatnim tygodniu oficjalnie oddano do użytku dwie sale, które posłużą do nauki kierunków „kolejowych”.

 

 

Technik transportu kolejowego i technik automatyk sterowania ruchem kolejowym to dwa kierunki w Zespole Szkół Zawodowych nr 4, których nauka odbywa się w wyjątkowo profesjonalnych warunkach. Dzięki pozyskaniu zwenętrznych środków finansowych placówka zorganizowała dwie profesjonalne pracownie, wyposażone m.in. w nowoczesny symulator sterowania ruchem kolejowym. Tego typu sytuacja pozwala stworzyć warunki kształcenia analogiczne do tych, które młodzi adepci spotkają na realnych stanowiskach pracy, nastawniach w Skierniewicach czy Koluszkach.

– Uczeń który będzie miał kilkanaście godzin przepracowanych na symulatorze, będzie atrakcyjnym kąskiem dla pracodawców. Ponieważ to nie będzie świeży człowiek, który z książek czy instrukcji się czegoś nauczył, ale posiada wiedzę praktyczną – informuje Darosław Sadowski dyrektor ZS4.

Co warte podkreślenia i przypomnienia, kierunki „kolejowe” na Rawce, to klasy patronackie – patronat nad nimi sprawuje firma PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dzięki współpracy firma przedsiębiorstwo zobowiązało się do realizacji zajęć praktycznych. Ponad to, uczniowie tej klasy mają możliwość otrzymywać stypendium za wyniki w nauce, a po ukończeniu szkoły otrzymać zatrudnienie w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycje w nowoczesne pracownie oraz szansa pewnego zatrudnienia sprawia, że oba kierunki „kolejowe” prowadzone w ZS4 są bardzo popularne, czego potwierdzeniem jest niesłabnące zainteresowanie naborem do tych klas.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version