Strona głównaWiadomościNowy blok operacyjny w skierniewickim szpitalu

Nowy blok operacyjny w skierniewickim szpitalu

- REKRAMA -

Zobacz galerię [7]
Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach
Zobacz galerię [7]
Od wczoraj (11.02) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach oficjalnie już działa Centralny Blok Operacyjny. Otwarcie trzeciej sali operacyjnej kończy ponad dziesięcioletnią inwestycję, której celem jest stworzenie jednego bloku. 

Jak mówi Jacek Kaniewski dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach wszystkie prace dotyczące ostatniej z sal zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku. Kolejne tygodnie to odbiory techniczne. 

Z kolei wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk zwrócił uwagę na to, iż – oprócz środków w wysokości 1,5 mln zł. na dokończenie centralnego bloku – Zarząd Województwa Łódzkiego wsparł finansowo skierniewicki szpital podległy samorządowi województwa.

– W sumie w roku ubiegłym doposażenie szpitala wyniosło ok. 7,2 mln zł. – mówił podczas otwarcia wicemarszałek – Źródła dofinansowania były różne i dzięki nim w placówce znajduje się nowy tomograf, cyfrowy rtg, aparaty tlenowe, respiratory i wiele innych urządzeń. Dzięki nim leczenie pacjentów będzie o wiele lepsze.

W ocenie Ewy Wendrowskiej, Przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Łódzkiego obecna sytuacja epidemiczna wpłynęła na znaczną poprawę sprzętową placówek służby zdrowia. Radna wspomniała również o innych źródłach dofinansowania, z których korzysta skierniewicki szpital. Dzięki nim udało się kupić karetkę oraz nowoczesny aparat usg. 

W opinii Pawła Sałka, doradcy w Kancelarii Prezydenta RP, radnego Sejmiku tegoroczne inwestycje, wśród których najważniejszą jest termomodernizacja budynku wpłynie na zmniejszenie kosztów stałych, które szpital ponosi.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jolka

może nareszcie zoperują męża ?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE