Strona głównaWiadomościNowy dyrektor Sanepidu w Skierniewicach

Nowy dyrektor Sanepidu w Skierniewicach

- REKRAMA -

Zmiana na stanowisku Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach. W tym roku kończy się pięcioletnia kadencja, pełniącej tę funkcję przez 21 lat, Barbary Wieteski. Prezydent Krzysztof Jażdżyk zarekomendował inną osobę na to stanowisko.

Po 21 latach pracy, na dwa lata przed emeryturą, ze stanowiska Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach odchodzi Barbara Wieteska. Taką decyzję podjął prezydent miasta. Po zaciągnięciu opinii starosty powiatu ziemskiego i za zgodą Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego to do niego należy powołanie powiatowego inspektora. Pismo w tej sprawie wpłynęło już do starostwa.

– Pan prezydent przedstawił inną kandydaturę, co jest jednoznaczne z odwołaniem pani dyrektor – wyjaśnia starosta Mirosław Belina. – Barbara Wieteska kieruje tą placówką od lat, bez żadnych problemów i bez żadnej skazy zawodowej. Brakuje jej dwa lata do emerytury. Myślę, że zasłużyła się i dla powiatu i dla miasta, i w taki sposób jej podziękować jest, moim zdaniem, nie po ludzku.

Na stanowisko powiatowego inspektora prezydent przedstawił kandydaturę pracownika stacji sanitarno-epidemiologicznej – Justyny Łukasik. Starosta negatywnie ją zaopiniował, gdyż uważa, że nie ma wystarczającego doświadczenia, miedzy innymi w kierowaniu dużym zespołem ludzi. W stacji zatrudnionych jest blisko sto osób.

Barbara Wieteska nie chce się wypowiadać i komentować całej sytuacji. Przyznaje jedynie, że przez cały czas kierowania stacją sanitarno-epidemiologiczną, żaden z pięciu prezydentów rządzących w tym czasie miastem, nie miał do jej pracy żadnych zastrzeżeń.

– Ani ja się nie urodziłem prezydentem i nie będę nim zawsze, ani nikt nie rodzi się dyrektorem i nie jest nim zawsze – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. – Powołanie inspektora leży w kompetencjach prezydenta i taką decyzje podjąłem. Samo środowisko pracujące w sanepidzie dało jasny sygnał, że zmiana na tym stanowisku, dla funkcjonowania całej jednostki, byłaby korzystna. Kandydatka, którą przedstawiam to osoba nie z zewnątrz, żaden człowiek z nadania, tylko kompetentny pracownik stacji.

Kadencja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach upływa w piątek, 27 kwietnia.

Czy negatywna opinia starosty Mirosława Beliny będzie miała wpływ na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie powołania nowego dyrektora? Dowiemy się tego w najbliższych dniach.

AKTUALIZACJA (26.04): Starosta Mirosław Belina poinformował nas, że jednak ze względów formalnych nie może wydać negatywnej opinii co do nowego kandydata na stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach, ale podtrzymuje swój komentarz o odwołaniu Barbary Wieteski.

4 KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Don

Widocznie nie była zbyt przychylna dla znajomych prezydenta

?

Ciekawe kogo jeszcze zmienia

Kol

I bardzo dobrze , czas na zmiane.

roman

Może WIS podejmie mądrzejszą decyzję.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE