Nowy dyrektor skierniewickiego szpitala

3
7914

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach ma nowego dyrektora. Od dzisiaj funkcję tę pełnić będzie Jacek Kaniewski.

 

W miniony piątek (15 marca) Jacek Kaniewski przestał być dyrektorem szpitala w Łowiczu. Umowa pomiędzy nim a zarządem powiatu łowickiego rozwiązana została za porozumieniem stron. Jacek Kaniewski w przeszłości był również kierownikiem skierniewickiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia. Od poniedziałku zarządzać będzie szpitalem w Skierniewicach.

Przed nowym dyrektorem szereg wyzwań. Szpital znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

– Wiem, że sytuacja finansowa jest bardzo dynamiczna, ale materiały, które zostały mi przekazane do ogłoszonego 31 grudnia ubiegłego roku konkursu nie są aktualne, dlatego trudno mi się wypowiedzieć precyzyjnie na ten temat. Będzie to możliwe dopiero po bezpośrednim zapoznaniu z księgami finansowymi szpitala – mówi Jacek Kaniewski.

Nowy dyrektor będzie się musiał zmierzyć również z przedłużającym się remontem bloku operacyjnego. Zadanie miało być skończone już w ubiegłym roku, prace jednak wciąż trwają i nie ma pewności kiedy się zakończą.

– Głównym problemem inwestycyjnym szpitala jest centralny blok operacyjne. Wiem, że są problemy. Jest to dla mnie jeden z priorytetów po podjęciu pracy – mówi dyrektor szpitala.

Od kilku dni szpital ma również nowego dyrektora do spraw medycznych. Został nim Dariusz Diks. Chirurg wraca na to samo stanowisko, z którego odszedł pięć lat temu.

- Reklama -

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
ZimerBronekAmdrzej Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amdrzej
Gość
Amdrzej

No pięknie. Pan Kaniewski miał o niebo lepsze referencje niż po dyrektora. W końcu p o dyrektora była po farmacji i prowadziła duże szptale a P Kaniweski hm skończył …..co to było MWSzHP w Łowiczu ale jest z PIS. Był kierownikiem NFZ i dyrektorem szpitala w Łowiczu, pewnie ze swoimi umiejętnościami zrobił tam drugą “leśną Górę” No a P Diks…..to klasa sama w sobie….Rany dno….jak zawsze . Bawcie się dobrze

Bronek
Gość
Bronek

no,tak zgadzam się

Zimer
Gość
Zimer

Ten szpital powinno sie zburzyc razem z tym opieszalym personelem…i zaczac od nowa..