Nowy ordynator Oddziału Kardiologii w szpitalu w Skierniewicach

0
550
Na zdj.: Dr Bogusława Para w towarzystwie dyrektora szpitala dr n. med. Jacka Sawickiego (z lewej) i p.o. zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej dr n. med. Tadeusza Bujnowskiego. 

Dr Bogusława Para została nowym ordynatorem oddziału kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Zastąpi na tym stanowisku dotychczasową kierownik oddziału dr n. med. Teresę Kawkę-Urbanek.

2 czerwca odbył się konkurs na to stanowisko. Bogusława Para pracuje w skierniewickim szpitalu od 1984 roku, od 1997 była zastępcą ordynatora tego oddziału.

– Moim priorytetem będzie powstanie pracowni hemodynamicznej, aby zapewnić pacjentom 24-godzinną, wysokospecjalistyczną opiekę medyczną nad chorymi na choroby wieńcowe, a w szczególności z ostrym zespołem wieńcowym. – mówi nowa ordynator oddziału.

Oprócz specjalistycznej opieki nad chorymi z tzw. zawałem serca dr Para zamierza główny nacisk położyć na remont oddziału kardiologicznego i wyposażenie go w nowoczesną aparaturę medyczną, w tym sali „R”. Priorytetowo będzie również traktowane wzmocnienie bazy aparatury medycznej służącej do diagnostyki chorób serca, w tym poszerzenie możliwości wykonywania badań i zapobiegania chorobom serca.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o