fbpx

Strona główna Wiadomości Nowy ordynator oddziału noworodkowego WSZ Skierniewice

Nowy ordynator oddziału noworodkowego WSZ Skierniewice

Dr n. med. Elżbieta Jędrzejewska została nowym ordynatorem Oddziału Noworodków Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach (WSZ Skierniewice). 23 października odbył się konkurs na to stanowisko. Do konkursu stanęły dwie kandydatki.

– Obie panie zaprezentowały bardzo wysoki poziom, stąd obrady komisji trwały dość  długo. – mówił dr Andrzej Grabowski, przewodniczący komisji i Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Łowiczu. Doktor Elżbieta Jędrzejewska dotychczas zawodowo była związana z Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. W zawodzie pracuje od 1985 roku, jest specjalistą neonatologiem. W ostatnich latach pracowała w Klinice Wad Wrodzonych Noworodków.

– Oddział Noworodków będzie podnosił jakość świadczonych usług. Chciałabym swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać do stworzenia w Skierniewicach takiego ośrodka neonatologicznego, w którym coraz więcej mam będzie chciało urodzić swoje dziecko.
– mówi dr n. med. Elżbieta Jędrzejewska.

– Przede wszystkim gratuluję pani doktor. Bardzo cieszę się z wyboru komisji. Doktor  Jędrzejewska jest już drugim neonatologiem w skierniewickim szpitalu, a to otwiera nam drogę do podniesienia tego oddziału do drugiego stopnia referencyjności, co jest bardzo dobrą wiadomością dla szpitala i jego pacjentów. – mówi Dyrektor Naczelny  WSZ Skierniewice, dr n. med. Jacek Sawicki.

Wyższy poziom referencyjności opieki neonatologicznej w skierniewickim szpitalu oznaczać będzie nie tylko zwiększone wpływy finansowe dla placówki, pochodzące z rozszerzonych kontraktów z NFZ. Przede wszystkim dzięki temu specjaliści szpitala będą mogli wykonywać zaawansowane zabiegi na chorych noworodkach, oferując rodzącym mamom rozszerzoną opiekę nad ich nowo narodzonymi dziećmi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE