W skierniewickim ratuszu rozstrzygnięto lokalizację nowego parkingu w centrum miasta. Ma on powstać przy ul. Podrzecznej, w okolicach kościoła św. Jakuba.

Na nowym parkingu ma być ok. 60-70 miejsc parkingowych. Jak zapowiedział wiceprezydent Eugeniusz Góraj teren, na którym będzie prowadzona inwestycja poprzedzą badania archeologiczne, ze względu na lokalizację działki w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej.

Planowana jest także budowa bulwaru wzdłuż rzeki z siłownią “pod chmurką”. Łącznie w Skierniewicach w tym roku planowana jest budowa czterech takich siłowni – wnioski są już złożone do Urzędu Marszałkowskiego. Bulwar w przyszłości miałby łączyć zrewitalizowany park z zalewem.

Nowy parking miałby zostać oddany do użytku na początku listopada 2015 roku.

- Reklama -

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
AnnaEwaKriss Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kriss
Gość
Kriss

ciekawe czy wraz z budową parkingu i budową bulwaru do zalewu zostanie poprawione koryto rzeki od ulicy 1-go Maja do zalewu bo niestety podobno miało być to zrobione z rewitalizacją zalewu zrewitalizowano odcinek od 1-go maja do parku i park a odcinek od zalewu do 1-go Maja pominięto.

Ewa
Gość
Ewa

Parking w tamtym miejscu będzie służył jedynie parafianom bądź w trakcie pogrzebu i oczywiście cena mieszkań do wynajęcia w pobliskim blokowisku wzrośnie parking powinien służyć wszystkim mieszkańcom miasta wiec moze rozważyć pod uwagę płac obok kredyt banku ??

Anna
Gość
Anna

Ewa myślę, że będą z niego korzystać ludzie przyjeżdżający w dni targowe, poza tym ja jadąc z dzieckiem do PPP mam wieczny problem z zaparkowaniem i stawiam właśnie na dzikim koło Kredyt Banku i gnam. Poza tym z info jakie uzyskałam tam nie można zrobić parkingu bo to teren prywatny.