Strona główna Wiadomości Nowy sprzęt dla szpitala od Miasta Skierniewice

Nowy sprzęt dla szpitala od Miasta Skierniewice

0

- REKRAMA -

Nowy medyczny sprzęt trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Wszystko dzięki celowej dotacji, jaką placówce przekazało miasto Skierniewice. Decyzję o przekazaniu środków w marcu tego roku, na wniosek prezydenta Krzysztofa Jażdżyka, podjęła lokalna Rada Miasta.

W tym roku do WSZ w Skierniewicach trafiło dokładnie 250 tysięcy złotych. Za ćwierć miliona udało się poczynić pokaźne i przede wszystkim wyjątkowo potrzebne zakupy. Wśród sprzętu znalazły się urządzenia niezbędne na kilku szpitalnych oddziałach. Między innymi był to respirator transportowy wraz z inkubatorem dla Oddziału Noworodków. To urządzenie było kluczowym do realizacji projektu powrotu szpitala do II poziomu referencyjności w położnictwie i neonatologii.

– Skierniewicki szpital jest wprawdzie jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego, ale w odczuciu wszystkich skierniewiczan jest to po prostu „nasz” szpital, który leczy mieszkańców Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Dlatego nie możemy pozostawać obojętni na potrzeby tej placówki. – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Dzięki temu projektowi w Skierniewicach są przyjmowane nie tylko porody, których ciąże przebiegały bez żadnych komplikacji, a wszelkie powikłania były odsyłane do porodu w ośrodkach wysokospecjalistycznych w Łodzi lub Warszawie. Od 1 września br. w szpitalu są przyjmowane porody już od 32. tygodnia ciąży, gdy masa ciała dziecka wynosi nawet 1800 gramów, możliwe jest również odbieranie porodów z ciąż bliźniaczych, z powikłaniami cukrzycowymi i innymi.

W ramach zakupów kupiono również: inkubator transportowy dla Oddziału Noworodkowego, wideogastroskop dla Pracowni Endoskopii, aparat EKG dla Poradni Medycyny Pracy, mikroskop z systemem archiwizacji obrazu dla Pracowni Cytologiczno-Histopatologicznej oraz spirometr dla Poradni Medycyny Pracy.

Podczas mojej wieloletniej pracy w szpitalach dotychczas nie spotkałem się z tak życzliwym podejściem władz samorządu do problemów placówki, którą kieruję. W imieniu swoim, pracowników a przede wszystkim pacjentów – gorąco dziękuję prezydentowi Skierniewic i Radzie Miasta Skierniewice. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach, Eugeniusz Furman.

To już kolejny rok, w którym Miasto Skierniewice wspomaga szpital. W ubiegłym roku za podobną kwotę zakupiono m.in. videogastroskopy i kolonoskopy dla Pracowni Endoskopii.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version