Strona główna Wiadomości O uśmiech nastolatków zadba miasto

O uśmiech nastolatków zadba miasto

Już po raz trzeci uczniowie skierniewickich szkół będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej. Urząd miasta rozpoczyna trzecią edycję programu pod hasłem „Dbamy o piękny uśmiech dzieci i młodzieży”. Tym razem program skierowany jest do młodzieży w wieku 17 i 18 lat.

– Nastawiliśmy się na pomoc nastolatkom, ponieważ one za chwileczkę „wyskoczą” z dziecięcego koszyka NFZ-owskiego. Będą traktowani przez służbę zdrowia jak dorośli i chcemy im zapewnić możliwie najlepszy start w dorosłość – mówi Edyta Cieślak, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego, sportu i spraw społecznych urzędu miasta. – A wiemy, że w tej grupie problem próchnicy również jest bardzo poważny.

W budżecie miasta zapisano na ten cel 26 tysięcy złotych. W poprzednich edycjach akcji za podobną kwotę udało się wyleczyć  ok. 200 zębów skierniewickich uczniów. Miasto zaprasza gabinety stomatologiczne do udziału w konkursie ofert. Edyta Cieślak podkreśla, że chodzi o usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

– Chcemy udostępnić możliwość leczenia zębów dzieci i młodzieży także droższymi preparatami, które nie są refundowane przez NFZ, a na które nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić. Dzięki akcji młodzież będzie mogła wyleczyć zęby z próchnicy oraz wypełnić ubytki materiałem światłoutwardzalnym w kolorze tożsamym z kolorem pozostałych zębów.

Akcja w poprzednich latach cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczyła ona wtedy dzieci młodszych. Teraz miasto chce zadbać o uśmiech 17 i 18 latka. Gabinety stomatologiczne mają czas na złożenie ofert do 11 czerwca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE