Odnaleziono zaginionego 84-latka [ZDJĘCIA]

0
258

9 listopada 2014 roku podczas wspólnej akcji poszukiwawczej policji i straży pożarnej został odnaleziony zaginiony 84-latek, mieszkaniec Woli Makowskiej.

 

O godz. 3:30 skierniewicką policję o zaginięciu mężczyzny zawiadomiła rodzina zaginionego.

Z tego co udało się wstępnie ustalić wynikało, że mężczyzna wyszedł w nocy z domu i nie powrócił. Bliscy obawiali się o jego los ze względu na wiek i stan zdrowia mężczyzny, który miewał zaniki pamięci. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania, które utrudniała gęsta mgła.

W poszukiwaniach uczestniczyła specjalistyczna grupa z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób  Komendy Głównej Policji, dodatkowe siły policyjne z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, skierniewiccy policjanci oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. W akcję zaangażowali się również funkcjonariusze straży pożarnej z terenu Skierniewic i Łodzi. Funkcjonariusze poszukujący seniora sprawdzali wszelkie możliwe miejsca, w które mógł udać się mężczyzna – tereny leśne, pola, zarośla, okoliczne miejscowości. W akcji użyte zostały policyjne i strażackie psy tropiące.

Około godz. 9:05  mężczyzna został odnaleziony ok. 1,5 km od miejsca zamieszkania. Dotarł do niego jeden z psów Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi. Odnalezionego 84-latka przekazano pod opiekę służbom medycznym.

Zdjęcia udostępnione dzięki OSP w Mokrej Lewej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o