Strona głównaWiadomościGmina KowiesyOkradli stację benzynową i salon gier. Zostali zatrzymani

Okradli stację benzynową i salon gier. Zostali zatrzymani

- REKRAMA -

Skierniewiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży rozbójniczej i usiłowanie rozboju. Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował wobec sprawców tymczasowe aresztowanie.

W minionym tygodniu skierniewiccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży rozbójniczej i usiłowania rozboju. Do zdarzeń doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia 2017 roku w krótkich odstępach czasu. Pierwsze miało miejsce na terenie stacji paliw w gminie Kowiesy, skąd sprawcy ukradli papierosy i znaczną kwotę pieniędzy wykorzystując chwilową nieobecność pracownika w budynku stacji. Do drugiego zdarzenia doszło w jednym z salonów gier w Skierniewicach. Sprawcy próbowali ukraść pieniądze, jednak zostali spłoszeni przez system alarmowy. W obu przypadkach wobec pokrzywdzonych użyli gazu łzawiącego.

Policjanci badając dokładnie okoliczności dwóch spraw, zabezpieczyli ślady oraz sprawdzali i weryfikowali każdą uzyskaną informacją. Na etapie przeglądu monitoringu okazało się, że tych dwóch przestępstw dokonała ta sama grupa młodych mężczyzn. Wśród nich jeden był dobrze znany skierniewickim policjantom. Tego samego dnia w godzinach porannych policjanci zatrzymali dwóch podejrzewanych mężczyzn. Byli to mieszkańcy Skierniewic w wieku 33 i 37 lat.

W trakcie przeszukania pojazdu, należącego do jednego z zatrzymanych ujawnione i zabezpieczone zostały paczki papierosów rożnych marek oraz ponad 1.000 złotych. Na kolejnym etapie został ustalony ostatni ze sprawców biorących udział w zdarzeniach.

6 kwietnia 2017 roku w godzinach popołudniowych wytypowany 29-letni mieszkaniec Skierniewic został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów dotyczących wspólnego udziału w przestępstwach przeciwko mieniu. Podczas prowadzonego śledztwa zostało dokonane tymczasowe zabezpieczenie majątkowe w kwocie prawie 9.000 złotych.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach wobec mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowanie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE