Osiedle przy Sobieskiego zmieni swoje oblicze

1
2707
fot. UM Skierniewice

Jest pozytywne rozwiązanie problemu mieszkańców bloków przy ulicy Sobieskiego w Skierniewicach. Na spotkaniu w terenie prezydent Krzysztof Jażdżyk przedstawił nową koncepcję zagospodarowania fragmentu osiedla. Mieszkańcy po zapoznaniu się z proponowanymi zmianami, przystali na planowane rozwiązania. Jeżeli zgodę na realizację wyrazi Rada Miasta, niebawem obraz osiedla znacząco się odmieni.

Spór między skierniewiczanami dotyczył głównie komórek, które stoją w okolicach bloków przy ulicy Sobieskiego. Stare, bardzo zniszczone komórki, choć funkcjonalne, nie nadawały się już do dalszej eksploatacji. Pierwsze spotkanie w terenie z przedstawicielami Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz samorządowcami zakończyło się w atmosferze mocnego podziału. Po dwóch tygodniach koncepcyjnych prac, nowy pomysł na osiedle przełamał wstępne nieporozumienie.

– Cieszę się, że konflikt udało się tak konstruktywnie załagodzić i mieszkańcy zgodzili się na zmiany. Nasz plan pozwoli odmienić obraz tego osiedla. Zamiast starych, zdewastowanych komórek pojawi się osiedlowa infrastruktura z prawdziwego zdarzenia. Niebawem tę koncepcję przedstawię radnym – relacjonuje prezydent Krzysztof Jażdżyk.


Nowy projekt zakłada, że w miejscu starych komórek pojawią się nowe boksy, dwie rowerownie, oraz plac zabaw wraz z terenem zielonym. Całość przestrzeni zostanie także utwardzona kostką brukową. Zgodnie z wstępnymi założeniami, nowe komórki będą do dyspozycji tych lokatorów ZGM, którzy sumiennie regulują opłaty czynszowe. Dwie wiaty dla rowerów będą natomiast otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Nowy plac zabaw rozwiąże natomiast problemy najmłodszych, którzy wreszcie znajdą bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Decyzję o realizacji inwestycji teraz podejmą skierniewiccy radni, którzy na najbliższej sesji zadecydują o zabezpieczeniu środków.

1 KOMENTARZ

  1. Powiem szczerze że w głębokim poważaniu mam konflikty między prezydentami Skierniewic i opinie ludzi że za XYZ prezydenta było lepiej lub gorzej dopóki dopóty za każdego prezydenta Skierniewice będą się tak zmieniać jak do tej pory!! Brawo dla byłych i teraźniejszych włodarzy!!
    Nasze miasto przez ostatnie 10 lat zrobiło ogromny postęp wizualno-funkcjonalny!
    Oby tak dalej !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here