Droga połączyła ulicę Marii Skłodowskiej-Curie z ulicą Nowobielańską. Budowa rozpoczęła się rok temu. Planowany termin zakończenia inwestycji mija za kilka dni.

Po blisko roku prac ul. Armii Krajowej jest już w pełni przejezdna. W czwartek, 27 października na kilka dni przed planowanym zakończeniem, prezydent Krzysztof Jażdżyk wspólnie z urzędnikami oraz przedstawicielami wykonawcy (firma ERBEDIM) otworzył ponad kilometrowy odcinek nowej drogi, która jeszcze bardziej skomunikuje ruch w tej części miasta.

– Dzisiaj oddajemy do użytku mieszkańców ponad kilometrowy odcinek nowej drogi, która ułatwi komunikację w tej części miasta – mówił podczas spotkania prezydent miasta. – To także nowe chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, oświetlone przejścia dla pieszych oraz kanalizacja.

Jak poinformował Urząd Miasta to nie koniec działań w tym rejonie. W przyszłym roku powstanie kolejny chodnik, tym razem przy Zespole Szkół Nr 3 „Ekonomik”.

Przypomnijmy, że w ramach zadania powstała dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ul. Armii Krajowej. Nowy odcinek został wyposażony w chodniki, ścieżkę pieszo-rowerową, oświetlenie oraz niezbędną kanalizację. Zarówno od strony ul. Armii Krajowej, jak i ul. Marii Skłodowskiej-Curie powstały skrzyżowania proste, bez sygnalizacji świetlnej, ale z pasami lewo/prawo skrętu. W tym drugim przypadku docelowym rozwiązaniem jest jednak budowa ronda, która wejdzie w skład projektu obwodnicy wschodniej. Warto dodać, że w trosce o skierniewiczan mieszkających w sąsiedztwie AK wybudowano tzw. drogi serwisowe, które umożliwią bezpieczne włączanie się do ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here