Strona głównaSportInneOtwarte Mistrzostwa Skierniewic w Szachach Błyskawicznych

Otwarte Mistrzostwa Skierniewic w Szachach Błyskawicznych [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

W sobotnie przedpołudnie 25 marca w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Konopnickiej 5 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Skierniewic w Szachach Błyskawicznych o Puchar Prezydenta Miasta organizowane przez szkolny Klub Szachowy Piątka. Zawody te z roku na rok są coraz bardziej popularne, co pokazuje, że Skierniewice z szachów słyną.

Tradycyjny już turniej zgromadził w tym roku rekordową liczbę fanów królewskiej gry, zarówno z naszego miasta, jak i z innych części Polski – przy szachownicach walczyło 175 osób! W kategorii OPEN wystąpiło 111 zawodników w różnym wieku – tu rozegrano 13 partii w tempie 3 minuty + 2 sekundy za ruch na zawodnika. Najstarszy uczestnik turnieju, pan Jerzy Kot z międzynarodowym tytułem mistrza Fide, przyjechał do Skierniewic aż z Wejherowa. W Turnieju Młodych Talentów udział wzięło 64 dzieci – młodsi rozegrali 9 partii w czasie 10 minut na zawodnika.

Powodzenia szachistom życzył na otwarcie turnieju Wice Prezydent Miasta pan Jarosław Chęcielewski, a na jego zakończeniu także gratulował sukcesów.

Nad poprawnym przebiegiem zawodów gościnnie zawodów czuwali sędziowie: pan Robert Chojnowski z Nieborowa oraz pan Krzysztof Sitarek z klubu LogIN.

ŹRÓDŁOKS Piątka
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE