Pacjenci mogą wypożyczać książki w szpitalu

0
178

W sumie kilkaset książek trafiło do oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Pacjenci mogą z nich korzystać w trakcie pobytu w placówce.

Książki są dostępne w oddziałach: chirurgicznym, kardiologicznym, wewnętrznym I i II, położniczo-ginekologicznym, nefrologii, laryngologicznym, ortopedycznym i w Zakładzie Rehabilitacji.

– Najbogatsze biblioteczki znajdują się w oddziale ortopedycznym i w Zakładzie Rehabilitacji, bo tam pacjenci są hospitalizowani najdłużej. – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy skierniewickiego szpitala.

Książki pochodzą z darów od mieszkańców Skierniewic, którzy w ostatnich miesiącach przynosili książki do sekretariatu szpitala.

– Dziękujemy osobom prywatnym za ofiarność, a także Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach, która również przekazała dość pokaźny zbiór wydawnictw. –

dodaje rzecznik szpitala.

Nadal można przynosić książki, którymi na bieżąco będą zasilane biblioteczki oddziałowe. Dary można składać w sekretariacie dyrektora w budynku G przy ul. Rybickiego 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30 lub całodobowo w portierni szpitala, w budynku głównym (A).

Pacjent chcący wypożyczyć książkę podczas pobytu w szpitalu może zapytać o taką możliwość dyżurną pielęgniarkę w oddziale. Dostępne są książki o różnorodnej tematyce.

Akcja Podaruj Książkę – Ulecz Duszę została podjęta przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach w celu podniesienia jakości pobytu pacjentów w tej placówce.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o