fbpx

Strona główna Wiadomości Pakiety ochronne jeszcze w tym tygodniu dla skierniewiczan

Pakiety ochronne jeszcze w tym tygodniu dla skierniewiczan

Zobacz galerię [9]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [9]

W tym tygodniu do mieszkańców Skierniewic trafi 10 tys. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku oraz rękawiczki – zapowiada prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. 

– W okresie przed świętami będziemy się starać, by takie zestawy trafiły do mieszkańców – mówi prezydent – Wszystko zależy, czy producenci takowe zamówienia zrealizują. Środki ochrony osobistej posiadają odpowiednie atesty sanitarne, a nie jesteśmy jedyni, którzy takie zamówienie złożyli.

Pakiety mają trafić poprzez wolontariuszy i harcerzy, którzy będą takowe „woreczki” dostarczać do mieszkań i posesji.

Skierniewicki samorząd czeka również na środki pochodzące z Ministerstwa Cyfryzacji. 

– Złożyliśmy wniosek o 100 tys. zł. Za te pieniądze doposażymy szkoły na terenie Skierniewic. W dobie zdalnego nauczania widać braki – mówi prezydent Jażdżyk i dodaje – To nie jedyne źródło, z którego płynie pomoc dla oświaty. Dostaje coraz więcej sygnałów od przedsiębiorców, którzy deklarują pomoc materialną, np. dla naszego Domu Dziecka.

A skoro mowa o przedsiębiorcach, to dobre informacje napływają z Urzędu Miasta. Od dziś (6 kwietnia) w niektórych wydziałach zostaną uruchomione „okienka” do bezpośredniej obsługi mieszkańca. Jednakże, jak zaznacza prezydent miasta, dotyczyć to ma jedynie wybranych dziedzin. 

– Dowody rejestracyjne, odbieranie praw jazdy, czy też odbiór dowodu osobistego – to te sprawy, które można będzie bezpośrednio „załatwić” w urzędzie – i dodaje – Jednak jeszcze raz bardzo proszę naszych mieszkańców, by wszystkie sprawy urzędowe starali się realizować w sposób mailowy. W dobie epidemii powinniśmy się wystrzegać takich wizyt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE