Pasterka w nowym kościele na Widoku?

2
7448
fot. fb.com/ProjektPoint

Stoją już ściany zewnętrzne, widać zarysowaną bryłę budynku. Jak ostatecznie będzie wyglądał można zobaczyć korzystając z wizualizacji. Przy ulicy Armii Krajowej budowany jest nowy kościół. Prace postępują bardzo szybko. Być może na Święta Bożego Narodzenia osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty.

Zakończono juz prace murarskie. Na początku maja roboty budowlane zostaną wznowione. To wtedy mają być przywiezione i zamontowane drewniane dźwigary. Pozostanie jeszcze zadaszenie świątyni, wstawienie okien i drzwi oraz wykonanie instalacji wewnętrznych.

Ksiądz Rafał Babicki ma nadzieję, że Pasterka odbędzie się już w murach nowej świątyni.

– Jest taki zamysł i wszystko robimy, by na Pasterkę kościół był już w stanie surowym zamkniętym. Bardzo byśmy chcieli spędzić czas Bożego Narodzenia już tutaj, w naszej świątyni. Wystarczy przenieść ołtarz, konfesjonały, może ławki, żeby było na czym usiąść.

Kościół składać się będzie z nawy głównej. Po jednej jej stronie powstanie zakrystia, po drugiej kaplica.

– Będzie to przestrzeń w której w tygodniu odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas niedzielnych Mszy świętych będą tu mogły przebywać rodziny z małymi dziećmi – tłumaczy proboszcz.

Za ołtarzem głównym znajdzie się przeszklona ściana, za którą widać będzie ogród tworząc tzw. naturalny witraż.

W nowej świątyni pomyślano też o stronie praktycznej. Sprawniejszemu sprzątaniu kościoła służyć ma odkurzacz centralny. Prawdopodobnie zamontowane zostaną też pompy ciepła.

Kościół powstaje w dzielnicy, która w ostatnim czasie bardzo się rozwija. Po sąsiedzku powstał Dom Pomocy Społecznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

– Teren jest uporządkowany, bardzo piękny i służący ludziom. Cieszymy się, że w tej nowej parafii, pod lasem, takie piękne rzeczy się dzieją.

 

2 KOMENTARZE

  1. Zaprawdę powiadam Wam: Kościoły opustoszeją w ciągu najbliższych 20 lat , tak jak się to już stało na Zachodzie. Ojciec R. z Torunia znacznie przyspiesza ten proces…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here