Pechowy piątek 13-tego na skierniewickich drogach

0
195
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Jak informuje skierniewicka policja dzisiaj (13.03.) pogorszenie warunków pogodowych w połączeniu z nieostrożnością kierowców spowodowały, że jeszcze w godzinach przedpołudniowych doszło na terenie Skierniewic do trzech poważnie wyglądających zdarzeń drogowych.

Do pierwszego doszło chwilę po godz. 8:00 na skrzyżowaniu Al. Rataja z ul. Rybickiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący Fiatem Cinquecento 19-letni skierniewiczanin, chcąc uniknąć potrącenia kobiety przechodzącej przez przejścia dla pieszych – której pojazd na sąsiednim pasie ustąpił pierwszeństwa –  uderzył w barierę energochłonną, wcześniej uderzając w prowadzony przez kobietę rower. Piesza, przewieziona do szpitala, na szczęście opuściła go niedługi czas później. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, a dalsze postępowanie wyjaśni przyczyny i przebieg tego zdarzenia.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut później (ok. 8:45) na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i ul. Kpt. Hali. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący Toyotą Yaris nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ul. Kpt. Hali na ul. Armii Krajowej. Doszło do zderzenia z jadącym ul. Armii Krajowej Renaultem Megane, kierowanym przez 32-letnią żyrardowiankę. Zarówno 57-latek, jak i 32-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, a dalsze dochodzenie wyjaśni, jak dokładnie przebiegało to zdarzenie.

Do trzeciego zdarzenia  doszło o godz. 10:40 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej z ul. Widok. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy, z których jeden był pojazdem nauki jazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Fiatem Multipla 42-letnia skierniewiczanka, jadąc ul. Skłodowskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej z prawej strony ul. Widok Toyocie Corolli,  kierowanej przez 58-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. W wyniku zderzenia dwóch aut, Fiat Multipla uderzył następnie w auto nauki jazdy, które zatrzymało się na ul. Skłodowskiej, aby ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom. Jak ustalili policjanci, nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia, a na kierującą Fiatem Multiplą został nałożony mandat karny.

Uczestnicy wszystkich zdarzeń byli trzeźwi.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o