Pierwsza Pomoc to dziecinnie proste! – darmowa nauka pierwszej pomocy w Skierniewicach

0
346
Fot. Łukasz Widziszowski

W środę 18 lutego, na skierniewickim dworcu PKP odbędzie się akcja nauki pierwszej pomocy pod hasłem “Pierwsza Pomoc to dziecinnie proste!” organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z PKP S.A., Przewozami Regionalnymi oraz szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizują kolejną (po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz Rekordzie w Resuscytacji) akcję nauki pierwszej pomocy, tym razem pod hasłem: „Pierwsza Pomoc to dziecinnie proste!”

Akcja odbędzie się 18 lutego na następujących dziesięciu dworcach PKP:

• Elbląg
• Świebodzice
• Terespol
• Legnica
• Poznań Główny
• Gdynia Główna
• Wałbrzych Miasto
• Wrocław Główny
Skierniewice
• Przemyśl Główny

W tym dniu każdy przechodzień będzie mógł za darmo nauczyć się pierwszej pomocy, a szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Kolejny raz dzięki młodym ratownikom cała Polska będzie się uczyć ratować.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” będzie kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.  W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała aż 83 111 osób z 1 132 instytucji z całej Polski. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

W 2014 roku do akcji włączyły się również Przewozy Regionalne, największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. 25 października 2014 Fundacja WOŚP wspólnie z Przewozami Regionalnymi zorganizowała ćwiczenia ratownicze na dworcu w Kwidzynie.

Fundacja WOŚP prowadzi Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem objętych jest: 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! Ponad 2 miliony dzieci w szkołach podstawowych uczy się podstaw pierwszej pomocy!

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o