Pierwsza sesja nowej Rady Miasta Skierniewice VII kadencji 2018-2023 [ZDJĘCIA+FILM]

0
7373

W sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja rady miasta. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył również prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W nowej 21 osobowej radzie zasiada 14-stu radnych ugrupowania Razem dla Skierniewic, czworo radnych wybranych ze wspólnej listy Prawa i Sprawiedliwości i Kukiz’15 i troje radnych Koalicji Obywatelskiej. Większość to radni sprawujący mandat w poprzedniej kadencji. Osiem osób po raz pierwszy zasiada w radzie, bądź powróciło do niej po przerwie. Pięć mandatów objęły kobiety. Najmłodszy radny – Adam Moskwa ma 25 lat, najstarszy – Jan Czubatka, 79.

Wszyscy radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył również prezydent Krzysztof Jażdżyk. – To jest historyczna kadencja i sesja bo mamy stulecie odzyskania niepodległości – mówił prezydent po zaprzysiężeniu. – Ja i Państwo otrzymaliśmy bardzo duży mandat zaufania i zrobimy wszystko by ten mandat wypełnić jak najlepiej.

Prezydent zapewnił, że w rozpoczynającej się kadencji zrobi wszystko, by miasto dalej rozwijało się tak dobrze, jak przez minione cztery lata. Zaapelował też do radnych o współpracę niezależnie od przekonań politycznych. – Naszą wspólną partią są Skierniewice i myślę, że razem powinniśmy starać się rozwiązywać problemy i rozwijać nasze miasto – powiedział.

Radni wybrali także przewodniczącego rady. Został nim Andrzej Melon, który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji samorządu.

W uroczystej sesji wzięli udział liczni goście: mieszkańcy Skierniewic, przedstawiciele miejskich instytucji kultury i sportu, placówek oświatowych, stowarzyszeń i organizacji czy spółek miejskich.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o