Pierwsze urodziny roweru publicznego w Skierniewicach!

0
fot. UM Skierniewice

- REKRAMA -

Za nami pierwszy rok z rowerem publicznym w Skierniewicach. Rozwiązanie sprawdza się w naszym mieście. W tym czasie mieszkańcy wypożyczyli jednoślady blisko 16,5 tys razy!

Minął rok od uruchomienia Wojewódzkiego Roweru Publicznego. Przypomnijmy rowery które możemy wypożyczać w Skierniewicach, to element projektu unijnego obejmującego 10 samorządów łódzkiego, w ramach którego powstało 129 stacji rowerowych z rowerami do wypożyczenia. W ciągu roku mieszkańcy województwa skorzystali z floty 1002 pojazdów ponad 148,8 tys. razy!

– Codziennie rowery są wypożyczane średnio 400 razy, co pokazuje że wśród mieszkańców miast partnerskich system znalazł wielu sympatyków. – mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska operatora systemu.

A jak to wyglądało w naszym mieście? Skierniewiczanie najchętniej wypożyczają rowery w poniedziałek. Ale miejski rekord wypożyczeń przypadł w czwartek 20 czerwca, z jednośladów skorzystało tego dnia 217 osób. Rowerowe łódzkie jest pierwszym w Polsce systemem Nextbike umożliwiającym korzystanie z rowerów przez cały rok. Użytkownicy najbardziej aktywni byli w czerwcu 2019 roku – łącznie we wszystkich miastach z rowerów skorzystali ponad 30,3 tys. razy. W Skierniewicach w tym miesiącu na rowery publiczne wsiało 2889 osób. Skierniewickim rowerzystom nie straszna była zima. Łącznie w ciągu trzech zimowych miesięcy na rowery wsiadali ponad 1,2 tys. razy. Najczęściej w Skierniewicach rowery wypożyczane są na Placu Dworcowym – 22,53%. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się stacje w Rynku (21,53%) i przy ul. Szarych Szeregów (16,07%)

- Reklama -

ŹRÓDŁOUM Skierniewice
Poprzedni artykułKiedy można iść za długi do więzienia?
Następny artykułŚmiertelny wypadek na ul. Zadębie w Skierniewicach
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments