Strona głównaWiadomościGmina SkierniewicePierwszy defibrylator w jednostce OSP w powiecie skierniewickim

Pierwszy defibrylator w jednostce OSP w powiecie skierniewickim [FOTO]

- REKRAMA -

Strażacy ochotnicy z Mokrej Lewej otrzymali półautomatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) Lifeline. Defibrylator został zakupiony dzięki projektowi FUNDACJI PKO BP pod nazwą „Przedłużyć to co najcenniejsze” oraz pozostałych sponsorów. Jest to drugi taki sprzęt w naszym powiecie.

Najnowocześniejsza technologia pozwoliła wyposażyć defibrylator Lifeline we wszystkie, konieczne w sytuacjach krytycznych, właściwości. Jest to defibrylator z baterią o żywotności 7 lat. Urządzenie wyróżnia się m.in. niezwykle kompaktową i prostą konstrukcją dzięki której jest bardzo łatwy w użyciu.

Defibrylacja jest jedynym skutecznym przerwaniem migotania komór. Polega na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii poprzez powierzchnię klatki piersiowej w celu wygaszenia najpoważniejszych zaburzeń rytmu serca.

Jest to pierwszy defibrylator w jednostce OSP na terenie powiatu skierniewickiego, natomiast drugi gdy bierzemy pod uwagę wszystkie służby oraz urzędy, ponieważ jedno urządzenie znajduje się w Komendzie Miejskiej PSP w Skierniewicach.

Budynek OSP zostanie odpowiednio oznakowany aby każdy mógł zgłosić się do strażaków po pomoc.

Fot. OSP Mokra Lewa
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE