Pierwszy w województwie klaster energetyczny powstał w Skierniewicach

0
3973

Inicjatywa ta otwiera przed sygnatariuszami nowe możliwości pozyskiwania pieniędzy na inwestycje w naszym mieście.

Przedstawiciele Miasta Skierniewice, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, Zakładu Utrzymania Miasta, Energetyki Cieplnej oraz Skierniewickiej Izby Gospodarczej podpisali list intencyjny, który jest podstawą utworzenia Skierniewickiego Klastra Energii. Inicjatywa to odpowiedz na możliwości i szanse jakie daje ustawa o odnawialnych źródłach energii.

– To krok w kierunku wykorzystania ekologicznych źródeł energii w Skierniewicach. Porozumienie, które podpisujemy, otwiera przed nami szanse na pozyskanie funduszy na inwestycje w sferze szeroko rozumianej energetyki. Doświadczenie w pisaniu dobrych projektów w Skierniewicach mamy, teraz czas aby pozyskać kolejne pieniądze na rozwój naszego miasta. Mam nadzieję, że nasza decyzja służyć będzie skierniewiczanom przez wiele kolejnych lat. – podkreślił prezydent Krzysztof Jażdżyk

Powstanie klaster energii służyć będzie przede wszystkim zwiększeniu samowystarczalności energetycznej Miasta Skierniewice poprzez realizację zaplanowanych inwestycji. Klaster przyczyni się do wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym miasta. Przy realizacji inwestycji wykorzystywane mają być najnowsze rozwiązania, które przyniosą korzyści zarówno środowisku jaki i budżetowi miasta.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o