Pijany kierowca chciał dać policjantom 800 zł łapówki. Miał ponad 2,7 promila

0
4713
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od czynności służbowych chciał wręczyć funkcjonariuszom 800 złotych. Noc spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

6 kwietnia 2017 roku około po godzinie 7.00 skierniewiccy policjanci podczas patrolowania Skierniewic zwrócili uwagę na pojazd znajdujący się w rowie przy ulicy Granicznej. Okazało się, że wewnątrz siedział kierowca. Podczas rozmowy z nim szybko wyszło na jaw, że jest on nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Okazało się, że 35 letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że to nie on kierował pojazdem. W końcu przyznał się, że po pracy wypił alkohol i do domu sam wracał samochodem.

Łowiczanin chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za kierowanie w stanie nietrzeźwości i puszczenie całej sprawy w niepamięć zaoferował stróżom prawa 800 złotych. Policjanci natychmiast poinformowali mężczyznę, że popełnił kolejne przestępstwo i jest zatrzymany. Łowiczanin noc spędził w policyjnym areszcie.

Sprawca odpowie nie tylko za przestępstwo w ruchu drogowym ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o