fbpx

Strona główna Wiadomości Gmina Maków Pijany motorowerzysta zatrzymany przez innego kierowcę

Pijany motorowerzysta zatrzymany przez innego kierowcę

9 września po godz. 21.00 policjanci ze skierniewickiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Maków, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego Simsonem. Motorowerzysta miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący pojazdem 35 latek mieszkaniec powiatu łowickiego zaniepokoił się dziwnym stylem jazdy Simsona, który jechał po drodze powiatowej od Mokrej do Makowa. Podjął kilkukrotną próbę wyprzedzenia go jednak jadący całą drogą kierowca jednośladu nie stworzył mu takiej możliwości. Zaniepokojony mężczyzna postanowił więc wezwać radiowóz żeby zatrzymać motorowerzystę i skontrolować jego stan zdrowia. Po dojechaniu do łuku drogi za Makowem motorowerzysta nie zapanował nad jednośladem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca pojazdu śledzący jego poczynania podszedł do niego i widząc jego stan upojenia alkoholowego nie pozwolił mu się oddalić do czasu przyjazdu radiowozu.

Policjanci przybyli na miejsce przebadali motorowerzystę, który wydmuchał ponad 1,8 promila alkoholu. Jak się okazało kierowcą Simsona był 23 latek mieszkaniec gminy Skierniewice. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca sąsiedniego powiatu, który nie dopuścił do kontynuowania jazdy mogącej skończyć się tragicznie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE