Zamknij
REKLAMA

Skierniewice: Obywatelskie zatrzymanie na ul. Armii Krajowej. Kierująca miała ponad 2 promile

08:51, 08.10.2021 | Info Skierniewice PL
Skomentuj fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek
REKLAMA

5 października 2021 roku około 12.30 kierowcy jadący ul. Armii Krajowej w Skierniewicach doprowadzili do zatrzymania peugeota, którego tor jazdy wzbudzał podejrzenia. Podczas postoju auta okazało się, że siedząca za kierownicą kobieta bardzo dziwnie się zachowuje. 63-latka była w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

[ZT]66921[/ZT]

5 października 2021 r. około 12.26 na ul. Armii Krajowej w Skierniewicach kierowcy dwóch pojazdów doprowadzili do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Kierująca peugeotem 207, jak się później okazało 63-letnia mieszkanka Skierniewic, jechała ul. Armii Krajowej od strony ul. Skłodowskiej. Styl jazdy kierującej zaniepokoił innych uczestników ruchu. Widząc samochód, który jedzie wężykiem inni kierowcy postanowili go zatrzymać. Jeden z nich wjechał przed podejrzany pojazd i spowodował zatrzymanie. Drugi podszedł od strony kierowcy i podejrzewając, że siedząca tam kobieta jest pod wpływem alkoholu wyjął kluczyki ze stacyjki.

 

Po unieruchomieniu pojazdu świadkowie telefonicznie poinformowali policję. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 2,2 promila. Teraz 63-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Skierniewicach. Kobiecie oprócz wysokiej kary grzywny grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Zatrzymanie obywatelskie jest unormowane przepisami karnymi. Kodeks postępowania karnego w art. 243 §1 wskazuje, że każdy ma prawo do ujęcia osoby na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu, który został podjęty bezpośrednio po popełnionym przestępstwie w przypadku obawy ukrycia się tej osoby lub, gdy nie można ustalić jej tożsamości.

 

Dzięki wzorowej postawie obywateli być może udało się uniknąć kolejnej tragedii na drodze.

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GratulujęGratuluję

1 1

Kierująca miał, no to może odwracając Kierujący miała ... itd 05:15, 09.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OlaOla

0 0

Literówki w naszych gazetach to norma ,) 19:56, 10.10.2021


0%