Zamknij
REKLAMA

Skierniewicka policja ostrzega przed wyłudzeniami

13:09, 08.11.2021 | Info Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

Tylko zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi, pomoże ograniczyć falę oszustw! Skierniewicka policja odnotowała kolejne zgłoszenie dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Okoliczności działania są różne ale mechanizm zawsze taki sam. Przestępcy wykorzystują łatwowierność ludzi, chęć skorzystania z atrakcyjnych ofert czy też łatwego zarobku. Kończy się to jednak utratą pieniędzy.

 

Skierniewicka policja odnotowała kolejne zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy.

 

Tym razem na początku listopada bieżącego roku, sprawcy oferując maszynę leśną w atrakcyjnej cenie, naciągnęli pokrzywdzonego na 17 tysięcy euro, które wpłacił na litewski rachunek bankowy. Kobieta straciła 160 tysięcy złotych, bo miała zarobić na kryptowalucie, a mężczyzna przelał przestępcom prawie 40 tysięcy złotych, które miały zostać pomnożone na giełdzie papierów wartościowych. To tylko kilka przykładów z naszego powiatu pokazujące, jak łatwo wierzymy w historie przedstawione przez nieznane nam osoby i pochodzące z bardzo wątpliwych źródeł.

 

Pamiętajmy! Nie bądźmy łatwowierni, zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, sprawdzajmy wiarygodność uzyskiwanych informacji, potwierdzajmy numery telefonów w przypadku osób powołujących się na różnego rodzaju instytucje, nie klikajmy w podejrzane linki. Pomysłowość przestępców jest ogromna, wykorzystują rożne metody i socjotechniki aby uzyskać swój cel.

 

Wyłudzić nasze pieniądze! Tylko my sami jesteśmy w stanie się przed tym uchronić, zachowując zdrowy rozsądek.

 

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%