Zamknij
REKLAMA

Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych oficjalnie otwarte! [ZDJĘCIA]

16.47, 16.11.2021 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 16.48, 16.11.2021
Skomentuj Fot. infokierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Dziś Instytut Ogrodnictwa oficjalnie wzbogacił się o nowoczesny obiekt Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych. Placówka powstała by nowatorskie rozwiązania z zakresu przetwórstwa owoców i warzyw promować wśród producentów i przedsiębiorców. 

 

[FOTORELACJA]905[/FOTORELACJA]

 

- Naszą ambicją jest aby powstające tutaj produkty były przede wszystkim akceptowane przez konsumentów - podkreśliła dyrektor instytutu prof. dr hab. Dorota Konopacka i dodała - Instytut znany jest z tego że od lat opatentowuje receptury na innowacyjne przekąski. Mamy w swoim portfolio wiele produktów, które dzięki Centrum będziemy mogli promować w sposób szczególny wśród podmiotów gospodarczych. 

 

Dlatego obok hal produkcyjnych w których wdrażane w życie będą pomysły skierniewickich naukowców znajduje się dział badań sensorycznych i konsumenckich. To przy ul. Rybickiego sprawdzane będzie jakie szanse na powodzenie będą miały przygotowane wcześniej produkty. Centrum będzie pełnić funkcje badawczo-rozwojowe ukierunkowane na komercjalizację wyników badań i kreowanie innowacji w projektowaniu produktów żywnościowych na bazie owoców i warzyw.

 

Wśród gości zaproszonych na uroczystość nie mogło zabraknąć Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Marszałek w swoim wystąpieniu podkreślał:

 

- To jest ten kierunek na którym nam szczególnie zależy, bo zależy nam na tym aby przedsiębiorcy mieli miejsce gdzie będą mogli nauczyć się nowatorskich rozwiązań. Tak aby produkowana żywność, była smaczna i zdrowa. Jestem szczęśliwy że to przedsięwzięcie udało się zrealizować właśnie w Skierniewicach Stolicy Nauk Ogrodniczych!

 

Dodajmy, że obiekt wart ponad 12 mln zł, powstał m.in. dzięki dotacji w kwocie ponad 10 mln zł przyznanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

źródło: UM Skierniewice

(Info Skierniewice PL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%