Zamknij
REKLAMA

Przygotuj z nami miejską bombkę - choinka mieszkańców w Miasteczku Świętego Mikoła

13:28, 03.12.2021 | .
Skomentuj

Po raz drugi w Skierniewicach wspólnie przygotujemy świąteczne ozdoby. Mieszkańcy będą mogli ozdobić specjalne bombki, którymi następnie przystroją drzewka na rynku.

 

Miniony rok był pełen pandemicznych ograniczeń. Sprawił jednak, że w Skierniewicach powstało kilka wyjątkowych inicjatyw. Jedną z nich było wspólne malowanie bombek, które ozdobiły choinkę stojącą w ratuszu. Wówczas do przygotowania świątecznych dekoracji zaproszono miejskie instytucje, firmy i organizacje pozarządowe. W 2021 roku akcja nabiera nowego, znacznie szerszego wymiaru. Do wspólnego zdobienia bożonarodzeniowych drzewek ratusz zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy będą mogli otrzymać specjalne bombki, z domku Świętego Mikołaja, jaki stanął na rynku. Ozdobione w dowolny sposób dekoracje będą następnie zawieszane na choinkach stojących w sąsiedztwie domku.

 

– Skierniewiczanie zawsze zaskakują nas swoją kreatywnością. Liczę, że w przypadku wspólnego strojenia świątecznych drzewek również nie zabraknie ciekawych pomysłów. Serdecznie zachęcam do udziału w tej wyjątkowej akcji malowania bombek i dzielenia się świąteczną radością. To ważne w tych niełatwych czasach – podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. 

 

Domek Świętego Mikołaja będzie otwarty od 6 do 10 grudnia w godzinach 16:00-18:00, a 11 i 12 grudnia, w sobotę i niedzielę, w godzinach 11:00-15:00. Finał akcji nastąpi w 18 i 19 grudnia - będzie to czas na zawieszenie przygotowanych ozdób na choinkach na rynku.

 

– Zachęcamy także do dzielenia się relacjami, które pokażą sam proces zdobienia bombek. Mamy nadzieję, że powstaną ciekawe filmiki, które trafią do mediów społecznościowych. Na materiały czekamy chociażby na facebookowym profilu Miasta Skierniewice ‘I love SKC”. Przed świętami wspólnie stwórzmy wyjątkowy klimat także w sieci – zachęca Przemysław Rybicki Rzecznik Prasowy UM Skierniewice. 

 

Bombki przeznaczone do zdobienia to przezroczyste, wykonane z akrylu kule o średnicy 12 centymetrów. Jeśli chodzi o technikę zdobienia, skierniewiczanie mają tu pełną dowolność. Należy jedynie pamiętać o tym, że finalnie ozdoby trafią na drzewka, które będą usytuowane pod gołym niebem. 

 

Miasto Świętego Mikołaja

  1. Odbierz bombkę z Domku Świętego Mikołaja(rynek):
    06.12.2021–10.12.2021, godz. 16:00–18:00
    11.12.2021–12.12.2021, godz. 11:00–15:00
  2. Pomaluj lub ozdób ją w dowolny sposób. Możesz też nagrać filmik lub zrobić zdjęcie i podzielić się nim w mediach społecznościowych: facebook.com/kochamSkierniewice. Niech inni także włączą się do wspólnej akcji!
  3. Odwiedź ponownie Domek Świętego Mikołaja 18 lub 19 grudnia w godz. 11:00 – 18:00 i powieś bombkę na jednej ze stojących obok niego choinek.

 

(Materiał informacyjny Miasto Skierniewice)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%