Zamknij
REKLAMA

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest stabilna!

13:08, 13.01.2022 | .
Skomentuj Fot. lodzkie.eu
REKLAMA

- Zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji w naszym województwie sukcesywnie spada. Nie zmienia to jednak faktu, że wariant Omikron może tę sytuację w sposób nagły i znaczący pogorszyć w nadchodzących tygodniach. Dlatego utrzymujemy dość znaczny bufor łóżek covidowych w naszym regionie i będziemy cały czas z uwagą śledzić rozwój sytuacji - podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 

Obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystały z możliwości szczepienia.

 

W związku z zbliżającym się wariantem Omikron każdy z nas powinien przygotować się do kolejnej fali koronawirusa, przyjmując szczepienie. Wykorzystajmy fakt, że mamy pod dostatkiem szczepionek i są one bezpłatne. Równie istotne jest stosowanie się do zasad: dystans, dezynfekcja, maseczki. Wojewoda zaapelował do mieszkańców województwa o przyjmowanie przypominającej, trzeciej dawki szczepionki.

 

Obecnie w województwie jest 9 przypadków osób zakażonych wariantem Omikron. Żadna z osób zakażonych nie chorowała ciężko i nie była hospitalizowana.

Jak zaznaczył łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer, sytuacja pandemiczna w szkołach po powrocie dzieci jest dobra i monitorowana na bieżąco. Na 2118 na ten moment 23 placówki działają w trybie hybrydowym.

 

W celu promowania szczepień przeciwko Covid-19 wojewoda przygotował specjalny konkurs dla szkół. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami artystycznymi, przygotowując krótkie filmy, których celem będzie przekonanie społeczeństwa do szczepień.

 

Do wygrania będą zestawy sprzętu sportowego: bieżnie, orbitreki, wioślarze, rowery stacjonarne, piłki i maty do ćwiczeń. Szczegóły konkursu i pełen regulamin będzie znany już wkrótce.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%