Zamknij
REKLAMA

2 wykroczenia i 3 przestępstwa popełnione przez jednego kierowcę

16:46, 10.06.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

46-letni mieszkaniec Skierniewic został zatrzymany do kontroli drogowej we wtorek, 7 czerwca. Dzień później usłyszał trzy zarzuty: posługiwanie się podrobionym dokumentem, złamanie sądowego zakazu kierowania samochodem oraz poświadczenia nieprawdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

7 czerwca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniący służbę na terenie powiatu kutnowskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą fabią, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto przewoził 3 pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna podał mundurowym fałszywe dane personalne podając się za swojego brata oraz okazał do kontroli drogowej angielskie prawo jazdy, którego wygląd wzbudziło podejrzenie, iż może nie być autentyczne.

Po dokładnym sprawdzeniu dokumentu przypuszczenie mundurowych potwierdziło się. Otrzymane od mężczyzny prawo jazdy było podrobione. W toku dalszych sprawdzeń okazało się dodatkowo, że mężczyzna kierując samochodem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przekroczenie prędkości i przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa na mężczyznę nałożone zostały mandaty karne. Mężczyzna zgodził się na przyjęcie mandatów i podpisał się na blankiecie również danymi swojego brata, a tym samym dopuścił się przestępstwa poświadczenia nieprawdy.

Mężczyzną tym okazał się 46-letni mieszkaniec Skierniewic. W związku z popełnionymi przestępstwami został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

8 czerwca usłyszał trzy zarzuty: posługiwanie się podrobionym dokumentem, złamanie sądowego zakazu kierowania samochodem oraz poświadczenia nieprawdy.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%