Zamknij
REKLAMA

Parowozy Kultury 2022 [ZDJĘCIA]

15:21, 16.06.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W budynku zabytkowej parowozowni kolejny już raz przyznano doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Do tegorocznej edycji wpłynęło 9 wniosków o przyznanie Parowozu Kultury kandydatom reprezentującym różnorodne obszary kultury i sztuki. Spośród nich wyłoniono troje laureatów. Parowozy trafiły do Ireneusz Skruczaj i Stowarzyszenie Jazzowe Swing. Mecenasem została firma El-In sp. z o.o..

[FOTORELACJA]989[/FOTORELACJA]

Ireneusz Skruczaj

Jest montażystą i twórcą filmowym. W roku 2020 ukazała się jego największa, jak dotąd, produkcja pt. Obłoki śmierci – Bolimów 1915. Jest to pełnometrażowy, fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I Wojny Światowej, w samym sercu współczesnej Polski – pod Bolimowem. reneusz Skruczaj jest montażystą i twórcą filmowym. W roku 2020 ukazała się jego największa, jak dotąd, produkcja pt. Obłoki śmierci – Bolimów 1915. Jest to pełnometrażowy, fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I Wojny Światowej, w samym sercu współczesnej Polski – pod Bolimowem.

Stowarzyszenie Jazzowe Swing

powstało z inicjatywy kilku osób, które spotykały się na koncertach jazzowych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki. Grupa popularyzuje muzykę jazzową, prowadzi działania edukacyjne oraz inicjuje i angażuje się w działania zwiększające oraz poszerzające ofertę kulturalną w mieście Skierniewice. W roku 2021 stowarzyszenie wydało książkę Romana Bednarka "Złote czasy swingu w 40-letniej historii jazzu w Skierniewicach", a także płytę zespołu "Joinmakers Group". W grudniu 2021 roku było współorganizatorem II ES Jazz Festiwalu. Z inicjatywy Stowarzyszenia Jazzowego Swing w kawiarence kina Polonez w Skierniewicach odbywały się Czwartki Jazzowe - cykl koncertów pod nazwą "Chill, Cafe & Jam". Stowarzyszenie integruje środowisko muzyczne w mieście, a także daje artystom i pasjonatom jazzu możliwość pogrania, podzielenia się swoją twórczością.

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%