Zamknij
REKLAMA

Policjant z KMP Skierniewice w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

16:38, 18.07.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Mundurowi wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Taką postawą wykazał się policjant ze Skierniewic, który zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę na terenie powiatu gostynińskiego.

 

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach

W minioną sobotę 16 lipca 2022 roku dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Białe, kierujący samochodem osobowym mitsubishi został zatrzymany przez funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, który poprzez zabranie kluczyków udaremnił mu dalszą jazdę. Policjant miał tego dnia wolne od służby. Od kierującego był wyczuwalny zapach alkoholu.

Policjant postanowił zrezygnować ze swoich prywatnych planów i natychmiast przystąpił do działania. Zatrzymał kierującego, a do wsparcia jego działań dyżurny gostynińskiej policji skierował dodatkowy patrol.

35-latek miał około 2 promili alkoholu w jego organizmie

35-latek został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało około 2 promili alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 35-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Grozi mu kara do 2 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%