Zamknij
REKLAMA

Skierniewice nie mają już statusu „uzdrowiska”

15.17, 11.08.2022 Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. UM Skierniewice | Skierniewice nie mają już statusu „uzdrowiska”
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia przesłało do skierniewickiego Urzędu Miasta dokument, w myśl którego miasto nie ma już statusu uzdrowiska.

- Bardzo mnie to cieszy, ponieważ w mojej ocenia ten status był dla Skierniewic „kagańcem” blokującym wiele stref życia miasta – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – Przede wszystkim pozwala nam na rozpoczęcie starania się o środki centralne na uzbrojenie całego terenu po byłym poligonie. Mowa tu o niebagatelnej kwocie rzędu 250 mln zł.

Skierniewice nie mają już statusu „uzdrowiska”

Jak przyznaje prezydent Skierniewic postulatu dotyczące rezygnacji ze statusu uzdrowiskowego od wielu już lat płynęły od mieszkańców, jak też i od przedsiębiorców.

- Od razu zastrzegam, że nie chodzi tu o przedsięwzięcia, które byłyby uciążliwe dla mieszkańców, bo taką działalność całkowicie zablokowaliśmy. Raczej chodzi tu o obostrzenia, które strefom uzdrowiskowym towarzyszą.

Przypomnijmy, iż uzdrowisko, które miało w głównej mierze miało się opierać o wody geotermalne miało funkcjonować na terenach byłego poligonu. Ówczesne władze Skierniewic na ten cel wydały 2 mln zł.

 

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Jan Stanisław PuścibJan Stanisław Puścib

1 0

Uzdrowisko fetorowe. Kocham ten hortesowski zapaszek. Czuję się wtedy jak w Polanicy-Zdroju. 09:09, 24.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%