Zamknij
REKLAMA

Rozbita grupa wyłudzająca odszkodowania. Grozi im nawet 8 lat więzienia

18.33, 10.11.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 18.37, 10.11.2022
Skomentuj Fot. KMP Skierniewice
REKLAMA

8 listopada 2022 roku skierniewiccy policjanci we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 5-osobową grupę przestępców. Wszyscy są zamieszani w sprawy związane z wyłudzeniami odszkodowań. Usłyszeli zarzuty, a jeden z nich został aresztowany. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

[FOTORELACJA]1031[/FOTORELACJA]

Sprawa miała swój początek 12 września 2022 roku. W tym dniu 37-letni skierniewiczanin zgłosił policji  kradzież pojazdu marki Jaguar o wartości 220 tysięcy złotych. Opisane przez niego okoliczności wzbudziły podejrzenia kryminalnych. Postanowili zweryfikować informacje przekazane przez pokrzywdzonego. Dzięki intensywnej i wnikliwej pracy funkcjonariuszy zostało potwierdzone, że kradzież pojazdu była sfingowana.

 

Zebrane w sprawie dowody były wystarczające dla Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach do podjęcia decyzji o zatrzymaniu 37-latka. Wraz z nim 8 listopada 2022 roku zostało zatrzymanych czterech pozostałych podejrzanych zamieszanych w proceder. Zatrzymania miały miejsce na terenie powiatu skierniewickiego oraz żyrardowskiego i legionowskiego. Pozostali sprawcy są w wieku od 36 do 44 lat.

 

Ustalono, że fikcyjnych przypadków kradzieży luksusowych pojazdów było łącznie cztery. Wartość odszkodowania o którą ubiegali się przestępcy to kwota około 800 tysięcy złotych. Mundurowi dokonali przeszukania ośmiu miejsc ujawniając szereg dowodów a także gotówkę w kwocie ponad 8 tysięcy złotych. Prokurator wystąpił do banku o zabezpieczenie kwoty ponad 350 tysięcy złotych na kontach bankowych dwóch podejrzanych.

 

Ponadto na terenie warsztatu samochodowego w okolicy Żyrardowa została odnaleziona mazda o wartości 90 tysięcy złotych, skradziona w marcu 2022 roku w Grójcu.

 

Wszyscy podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z wyłudzeniami i oszustwami na szkodę firmy leasingowych i ubezpieczeniowych. 37-latek odpowie również z składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. 10 listopada 2022 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach został on aresztowany na 3 miesiące. Pozostali zostali objęci dozorem policji. Podejrzanym grozi nawet 8 lat więzienia. 

 

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nadal skrupulatnie nad nią pracują. Kolejne zatrzymania i zarzuty są tylko kwestią czasu.      

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%