Zamknij
REKLAMA

Skierniewice: Co z Piwnicą u Artystów/Art De Grand?

18.51, 24.01.2023 . Aktualizacja: 18.52, 24.01.2023
Skomentuj fot. Sylwester Cichal | Skierniewice: Co z Piwnicą u Artystów/Art De Grand?
REKLAMA

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach wybrało już najemce, który będzie prowadzić Piwnicę u Artystów/Art De Grand. Jak mówi dyrektor CKiS Anna Walczak, w ofercie, którą zaproponowało Centrum znalazły się zapisy dotyczące przedstawienia ewentualnego menu oraz wizualizacji pomieszczeń „Piwnicy”.

 

- Nie chce się wypowiadać na ten temat szczegółowo, gdyż to pozostawiam najemcy, który oficjalnie zaprezentuje swoją wizję lokalu. Mogę jedynie powiedzieć, że klimat „Piwnicy u Artystów” zostanie zachowany.

 

Najemca, dla którego nie jest to pierwszy lokal w regionie, jest znany z menu, gdzie króluje kuchnia bułgarska. W Skierniewicach ma ona być bazą kulinarną, choć – jak zaznacza dyrektor Walczak – propozycja końcowa to wykorzystanie np. nowych pieców, które będą w „Piwnicy” zamontowane.

 

- Oprócz oferty restauracyjnej w trakcie poszukiwania najemcy zaznaczyliśmy, iż lokal ma też spełniać rolę kulturalną. W końcu znajduje się w budynku placówki kulturalnej. Stąd też zapewnienie, że do „Piwnicy u Artystów” powrócą małe koncerty i recitale. Zaplanowaliśmy też małą scenę, która usytuowana będzie w zupełnie innymi – niż dotychczas - miejscu.

 

Obecnie trwają prace adaptacyjne i – jeśli wizualizacja będzie zrealizowana – to na mieszkańców Skierniewic i całego regionu będzie czekać klimatyczne miejsce o charakterze loftowo – browarnym.

[ZT]69020[/ZT]

[ZT]25075[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%