Zamknij

Jak poradzić sobie z przebarwieniami skóry?

14:40, 08.07.2021 | INFO Skierniewice PL
Skomentuj

Przebarwienia na skórze mogą pojawić się w każdym wieku. Szczególnie twarz jest na nie narażona. Twarz ma przede wszystkim stały kontakt ze słońcem. Promienie słoneczne wprowadzają skórę w stan hiperpigmentacji, czyli wzmożonego działania barwnika pigmentowego melaniny. Mogą wtedy powstać ciemniejsze plamy, między innymi na policzkach czy blisko oczu.

 

Jak z nimi walczyć?

Nie trzeba zgadzać się z ich obecnością. Można z nimi walczyć na różne sposoby, między innymi za pomocą kosmetyków, specjalistycznych chemicznych preparatów, takich jak peeling chemiczny, zabiegów w salonach kosmetycznych. 

Dobór odpowiedniego środka może być bardziej konkretny, gdy dany problem kosmetyczny zbada profesjonalista, osoba mająca dużą wiedzę i doświadczenie, na przykład kosmetyczka. Taka osoba może podpowiedzieć, dlaczego przebarwienia pojawiły się na skórze. Taka informacja to szansa na zatrzymanie tego procesu.

 

Co jeszcze powoduje pojawienie się przebarwień?

Nie tylko wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych może być przyczyną pojawiania się przebarwień, także działanie niektórych leków, antybiotyków, ziół. Dobrym przykładem rośliny, której trzeba unikać latem, jest dziurawiec, to zioło pozytywnie wpływa na działanie organizmu, najkorzystniej jednak używać go tylko jesienią i zimą. 

Zmiany hormonalne również mogą mieć wpływ na tę kwestię, plamy pojawiają się wówczas nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele, w miejscach najbardziej wrażliwych. 

Rodzaje przebarwień mogą być też różne, do najbardziej charakterystycznych należą piegi, pojawiają się one zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Niektórym przebarwieniom można zapobiegać, przed rozpoczęciem terapii ważne jest, żeby udać się do lekarza dermatologa, pozwoli on na wyeliminowanie niektórych wpływających na intensywność przebarwień czynników.

 

Jak skutecznie wyeliminować?

Skutecznymi kosmetykami, które pomagają w pozbyciu się przebarwień na twarzy, są: krem do twarzy i serum. Ich skład jest bezpieczny dla skóry, stworzony w ten sposób, żeby nie tylko likwidować niedoskonałości skóry, przede wszystkim pozytywnie wpływają one na nawilżenie, w drugiej kolejności sprawiają, że barwnik pigmentowy nie wydziela się w tak dużej ilości. 

Kolejną skuteczną metodą w pozbywaniu się plam na ciele czy to wrodzonych, czy nabytych, jest peeling chemiczny. Można go włączyć do pielęgnacji zarówno w domu, jak i salonie kosmetycznym. Ten z salonu jest niejednokrotnie dużo bardziej skuteczny. Kosmetyczka bowiem dobiera skład peelingu indywidualnie do danego problemu. 

Zawarte tam składniki działają od razu, nie uszkadzając przy tym naskórka. Leczenie przebarwień w salonie to też terapia laserowa czy stosowanie hydrochinonu substancji, która rozjaśnia plamy na skórze. Gabinet kosmetyczki wyposażony jest w wiele nowoczesnych narzędzi i preparatów, ich stosowanie to gwarancja lepszego wyglądu skóry i samopoczucia.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/przebarwienia-1091

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%