Zamknij

Kogeneracja. Energetyka Cieplna w Skierniewicach w TVP 3 Łódź

15:45, 19.10.2021 | Energetyka Cieplna Skierniewice
Skomentuj fot. screen z TVP 3 Łódź
REKLAMA

W skierniewickiej Energetyce Cieplnej trwa realizacja najważniejszej i największej inwestycji w historii spółki – powstaje blok kogeneracyjny, który w skojarzeniu będzie produkował ciepło i prąd.

[FOTORELACJA]891[/FOTORELACJA]

 

Energia elektryczna będzie wytwarzana na potrzeby własne ciepłowni, a nadwyżka będzie sprzedawana do krajowej sieci energetycznej. Modernizacja ciepłowni wpłynie pozytywnie na środowisko. To będzie prawdziwa zielona rewolucja. Do tej pory produkcja energii cieplnej w skierniewickiej Energetyce Cieplnej opierała się wyłącznie na energii produkowanej z węgla. Dzięki budowie kogeneracji zużycie węgla znacząco się zmniejszy co wpłynie na poprawę jaskości powietrza w mieście.

 

Zainteresowanie inwestycją wybiega daleko poza granice Skierniewic. W ubiegłym tygodniu Energetykę Cieplną odwiedziła Telewizja Łódź, która zrobiła krótki film na temat transformacji naszej spółki.

 

Przypominamy, że całkowity koszt inwestycji to prawie 35,5 mln złotych. Energetyka  Cieplna na ten cel otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal 15 mln złotych.

 

Poniżej link do filmu:

https://lodz.tvp.pl/56358820/skierniewicka-cieplownia-przeksztalca-sie-w-elektrocieplownie?fbclid=IwAR3XKC7lJ2lSfli1HMebWfMm807BCg3ncFC6xU8hvGB2CkPpZqqSn-NrKzo

(Energetyka Cieplna Skierniewice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zibi Zibi

0 0

Wszystko fajnie tylko energetyka może nie odbierać prądu tak jak nie odbiera z fotowoltaiki.😐 21:30, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%