Zamknij

Farbowanie włosów henną – czy to trudne?

11:12, 02.03.2022 | .
Skomentuj

W ostatnich latach można zauważyć, że zdecydowanie coraz więcej osób stawia na naturalne kosmetyki. Chodzi tu nie tylko o nasze ciało, ale i pielęgnację włosów. Zwracamy uwagę na to, czego używamy i zaczynamy stronić od tradycyjnych farb, na rzecz henny. Jak z niej korzystać?

Szeroki wachlarz możliwości

Henna jest ziołowym preparatem, który posiada właściwości koloryzujące. Od wieków sięgają po nią mieszkańcy krajów orientalnych, wykorzystując ją do barwienia włosów oraz ciała. Kojarzy się nam ona przede wszystkim z ciemnymi kolorami, ale tak naprawdę z pomocą henny możemy zmienić kolor naszych włosów na hebanowy, czarny, ciemny i jasny brąz, a także czerwienie, rudości, a nawet blondy! Bardzo istotne jest to, że henna to naturalne kosmetyki, pozbawione sztucznych domieszek, silikonów, parabenów czy SLS-ów. Po zabiegu pukle wyglądają na zdrowe, lśniące, mają intensywny kolor, a do tego są odżywione i silne. Farbowanie można przeprowadzić samodzielnie, w domu. Wystarczy zapoznać się z instrukcją załączoną przez producenta.

Farbowanie włosów henną nie jest trudne

Wiele osób nie zna dokładnie możliwości henny, a fakt, że wykorzystywana jest np. do wykonywania wakacyjnych, tymczasowych tatuaży sprawia, że nieco obawiają się po nią sięgnąć. To jednak nic strasznego! Przede wszystkim należy zapoznać się ze wskazówkami producenta. Już po chwili, w domowym zaciszu możesz nałożyć hennę na włosy i czekać na olśniewający rezultat. Farbowanie przebiega zazwyczaj podobnie. 

Pamiętaj, aby przed użyciem henny, dokładnie umyć głowę i włosy. Najlepiej użyć do tego celu delikatnego szamponu oczyszczającego. Nie wykorzystuj dodatkowo żadnej odżywki ani maski. Mają one tendencję do domykania łusek, co sprawia, że włos staje się gładki, ale jednocześnie słabiej wchłania pigmenty. Mieszankę ziołową należy zmieszać z ciepłą wodą na gładką, gęstą papkę. Zadbaj o to, aby nie pozostawić w miseczce żadnych grudek. Niektóre mieszanki warto wzbogacić kilkoma kroplami soku z cytryny. Tak przygotowana masa powinna postać kilka godzin w ciepłym miejscu. 

Hennę rozprowadzaj na suchych włosach skrupulatnie, dzieląc je na sekcje i pasma. W ten sposób zyskasz pewność, że nie pomijasz żadnego fragmentu. To bardzo istotne, jeśli nie chcesz borykać się z plamami kolorystycznymi. Papkę ziołową należy zostawić na głowie na kilka godzin – ile dokładnie, dowiesz się z ulotki. Wiele tu zależy od koloru, który chcesz uzyskać. Następnie należy spłukać hennę z głowy. Włosy umyj szamponem jednak nie prędzej, niż 48 godzin po farbowaniu. 

Gdzie kupić dobrą hennę?

Hennę można znaleźć w dowolnej drogerii. Tak naprawdę jednak nie musi być to produkt dobrej jakości. Dlatego właśnie warto skorzystać ze specjalistycznych sklepów, na które można natrafić np. w internecie. Sklep Kosmetyki Orientu oferuje produkty najwyższej jakości, które są importowane z Dalekiego Wschodu. Zyskujesz pewność, że nabywasz kosmetyki ze sprawdzonego źródła i ze wszystkimi istotnymi certyfikatami. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%