Zamknij

Bądź mamą gotową na wszystko!

12:29, 02.03.2022 | .
Skomentuj

Wiele mówi się o obrazie idealnych mam, które możemy zobaczyć na Facebooku czy Instagramie. Wydaje się, że osoby te nie mają żadnych problemów, ich dzieci przesypiają całe noce, a one zawsze są pięknie ubrane i umalowane. To wywołuje dużą presję na kobietach. Namawiamy więc: nie bądź idealna, bądź praktyczna i ułatwiaj sobie życie! 

Królowa życia 

Niewiele pań może pozwolić sobie na regularne wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, gdy musi zajmować się małym dzieckiem. Widok kobiet z idealną figurą tuż po porodzie, ubranych w markowe ciuchy, z idealnie ułożoną fryzurą i makijażem nie jest czymś dobrym dla świeżo upieczonych mam. Należy nakładać swój filtr na internetową rzeczywistość. Dbaj o siebie na tyle, na ile możesz, czuj się dobrze w swoim ciele, ale nie porównuj się do celebrytek. To może bowiem działać destrukcyjnie na samopoczucie. One często mają sztab ludzi, którzy się zajmują nimi lub dzieckiem, gdy te oddają się zabiegom pielęgnacyjnym, zakupom lub treningom. 

Stawiaj na praktycyzm w garderobie 

Przyznaj szczerze… na co Ci beżowa, opinająca figurę sukienka z dekoltem w łódeczkę, jeśli jesteś mamą karmiącą piersią? Jasne, będziesz pewnie wyglądać jak milion dolarów, ale to bardzo niepraktyczne rozwiązanie! Aby przystawić dziecko do piersi w takiej sytuacji, będziesz musiała ją rozpiąć i prawdopodobnie zdjąć aż do pasa. Pewnie nie będzie to dla Ciebie wygodne i komfortowe. Nie oznacza to jednak, że młoda mama nie może być elegancka czy wybrać się na spotkanie biznesowe. Należy jednak zadbać o odpowiednie zaplecze. 

Nie jesteś skazana na spodnie lub spódnice i bluzki, zapinane na guziki. Dziś możesz sięgnąć po eleganckie sukienki do karmienia. Są to stroje stworzone z myślą o mamach karmiących i uwzględniające ich potrzeby. Przede wszystkim wykonane są z przyjemnych, oddychających tkanin, które nie podrażnią Twojej skóry, ani skóry dziecka. Posiadają też specjalne suwaki lub zakładki tkanin, które umożliwiają udostępnienie dziecku sutka. Opracowane rozwiązania są na tyle dyskretne, że osoba, która nie wie o ich istnieniu, nie domyśli się, że to odzież do karmienia! 

Szafa pełna ubrań 

Eleganckie sukienki do karmienia to nie jedyna odzież, po którą możesz sięgnąć. Mama gotowana wszystko to taka, która czuje się pięknie i komfortowo w każdej sytuacji. Sięgając po koszulki, koszule czy nawet golfy do karmienia, będziesz mieć o wiele spokojniejszą głowę! Nie będziesz musiała zastanawiać się, czy brać ze sobą butelkę z odciągniętym mlekiem, w co ubrać się na spacer lub spotkanie z przyjaciółką. Ominie Cię także planowanie każdego wyjścia pod kątem dostępnych toalet oraz miejsc przyjaznych mamie i dziecku. Spacery, spotkania i załatwianie innych spraw „na mieście” stanie się o wiele mniej stresujące! 

Dziś producenci odzieży skierowanej do mam karmiących przechodzą samych siebie. To nie tylko ubrania luźne, na spacery lub do spędzania czasu w domu. To piękne ciuchy, o różnych fasonach i kolorach, podkreślające piękną, kobiecą figurę i tuszujące to, co chcesz nieco ukryć. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%