Zamknij

Jak skompletować wyposażenie warsztatu? Podpowiadamy!

15:31, 02.03.2022 | .
Skomentuj

Każda złota rączka marzy o komplecie nowych, lśniących, funkcjonalnych narzędzi oraz o miejscu, w którym mogłaby z nich korzystać. Gdy jednak zyskujemy tę upragnioną przestrzeń pojawia się pytanie: jak ją zorganizować, aby jej nie zagracić?

 

Pamiętaj: często mniej, znaczy więcej

Jeśli należysz do osób, które są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi i lubisz gadżety – z pewnością to Twoja zmora. Próbujesz nowych narzędzi, kupujesz nowoczesne urządzenia. Nagle okazuje się, że masz ich tak wiele… że w zasadzie sam nie wiesz, co masz, a czego nie i co już zdążyło się popsuć. Radzimy zrobić więc przegląd narzędzi. Zapoznaj się z własnymi zasobami, zastanów się, których naprawdę potrzebujesz, a które są zbędne. 

Nadmiaru nie musisz wyrzucać! To byłoby marnotrawstwo! Sprawdź w jakiej są kondycji. Może niektóre z nich są kompletnie nowe i nigdy lub prawie nigdy nie były używane? Może okazać się, że będą świetnym prezentem dla kogoś bliskiego, kto również lubi majsterkować. Możesz też odzyskać część włożonych w nie pieniędzy i odsprzedać innym zapaleńcom, korzystając np. z portali sprzedażowych czy aukcyjnych. 

Meble kluczem do funkcjonalności 

Nawet najlepsze narzędzia nie będą w pełni wykorzystywane i dość szybko się zniszczą, jeśli o nie nie zadbasz w odpowiedni sposób. Trzymanie ich w skrzynkach może i jest sposobem na zajmowanie jak najmniejszej ilości miejsca, ale z pewnością nie przysłuży się to kondycji narzędzi. Dodatkowo pomyśl ile czasu będziesz spędzać na poszukiwaniu tych, które będą Ci akurat potrzebne. 

Każdy warsztat powinien być wyposażony w meble, które sprawią, że będzie po prostu funkcjonalny. Mowa nie tylko o stole warsztatowym, przy którym dziać się będzie duża część „magii”, ale także o wózkach i szafkach. Dobrze zaplanuj ich rozkład, ponieważ to od niego zależy dostępna przestrzeń do pracy oraz to, czy potrzebne narzędzia będziesz mieć zawsze pod ręką. 

Szafki wiszące czy stojące? 

Dobór mebli zależy nie tylko od tego, jakimi pracami się zajmujesz na co dzień, ale także dostępną powierzchnią. Z doświadczenia jednak wiemy, że najbardziej funkcjonalne są szafki warsztatowe wiszące, które można umieścić np. nad stołem roboczym. Nie będą przeszkadzać i stać Ci na drodze, a poza tym, nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Dobrze eksponują narzędzia. Wykonane są tak, że po otwarciu szafki, widzisz jak na dłoni całą jej zawartość i możesz bez problemu sięgnąć po to, czego potrzebujesz. 

Dobrą opcją są też szafki warsztatowe w postaci wózków. To rozwiązanie doceniają przede wszystkim osoby, majsterkujące przy samochodach. Taką szafkę z narzędziami możesz ustawić zawsze w swoim pobliżu. Posiada ona wiele szuflad i przegródek, w których możesz trzymać klucze, nasadki, śrubokręty, a także drobniejsze elementy jak wkręty, śruby, opaski, zaciski itd. Pamiętaj, że warsztat zaplanowany z głową będzie dawać Ci radość z wykonywanej pracy, a nerwy ograniczy do minimum! 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%