Zamknij

Zakupy online z limitem zakupowym, co to oznacza?

20:13, 24.03.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:44, 31.08.2022
Skomentuj

Sytuacja wręcz wymarzona dla każdego kupującego. Mianowicie kupujesz, sprawdzasz i dopiero wtedy podejmujesz decyzję, czy rzeczywiście o taki nabytek chodziło. To, co najciekawsze, ani przez chwilę nie musiałeś rozstawać się ze swoimi pieniędzmi. Płacisz dopiero wtedy, kiedy uznasz, że produkt spełnia Twoje wymagania. Brzmi świetnie, lecz czy jest to możliwe?Tak, dzięki systemowi Pay płatność za zakupy online może zostać przesunięta w czasie. Czym jest limit zakupowy? Czy można go w jakiś sposób zwiększyć? Sprawdźmy.

 

Zakupy online, czym jest limit zakupowy?

Idea odroczonej płatności nie jest niczym nowym. Od lat znana jest instytucja kredytu kupieckiego, polegająca na określonym w czasie odroczeniu obowiązku zapłaty za zakupiony towar. Limit zakupowy w systemie Pay jest właśnie takim kredytem.

Brak natychmiastowego uiszczenia należności nie wpływa na przeniesienie tytułu własności towaru lub usługi na nabywcę. Innymi słowy, nawet bez natychmiastowej zapłaty za wymarzony wyrób, stajemy się jego właścicielem w momencie zakupu, przy czym zakup nie jest tożsamy z dokonaniem płatności. Ta może nastąpić później, oczywiście w ramach terminu określonego umową z dostawcą lub przepisami zawartymi w stosownej ustawie.

Powstaje pytanie. Po co w ogóle zaistniał taki system i kto z niego korzysta? Odpowiedź jest szalenie prosta, obie strony zawierające umowę kupna-sprzedaży odnoszą pewne profity wynikające z odroczenia płatności. Jakie?

Limit zakupowy Pay, korzyści dla sprzedającego

W procesie budowania świadomości marki czynnikiem kluczowym są usatysfakcjonowani klienci. Zatem przedsiębiorca powinien podjąć wszelkie starania, by zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę osób.

Chęć lub potrzeba posiadania jakiejś rzeczy nie zawsze wiąże się, z możliwością finansową jest spełnienia. Procedury kredytowe w bankach są dość skomplikowane i czasochłonne, natomiast przełożenie terminu spłaty nie wymaga aż tylu formalności.

Limit zakupowy Pay, profity sprzedawcy:

  • Zwiększenie obrotów;
  • Większe zainteresowanie ofertą;
  • Wzrost liczby kupujących;
  • Pozytywny odbiór marki.
  • I wiele innych.

Warto dodać do listy jeszcze jedną korzyść. Mianowicie pośród klientów natychmiast rozchodzi się informacja o możliwości odroczenia zapłaty, często za pośrednictwem społeczności internetowych skupionych wokół danego sprzedawcy lub platformy sprzedażowej.

Idealnym przykładem jest Allegro Gadane, gdzie tego typu inicjatywy z reguły znajdują intensywny oddźwięk. W rezultacie sprzedający zyskują dodatkowy, chociaż niezamierzony efekt reklamowy.

Limit zakupowy Pay, korzyści dla nabywców towarów i usług

W wielu przypadkach zakupy są koniecznością związaną z realizacją celów biznesowych czy nawet marzeń. W takiej sytuacji każdy dzień oczekiwania na wpływy gotówkowe na konto prywatne stwarza pewną niedogodność.

Odroczenie zapłaty skutecznie pomaga zrealizować dany cel, bez konieczności odwlekania decyzji o nabyciu towaru lub usługi. System Pay pozwala realizować plany lub marzenia bez potrzeby posiadania konkretnych kwot w dniu zakupu.

Dodatkowo jest to zabezpieczenie praw konsumenckich na wypadek np. niezgodności produktów z opisem, uszkodzenia czy braku dostawy. Klient może zrezygnować z transakcji, nie narażając się na długi okres oczekiwania na zwrot pieniędzy na swoje konto.

Limit zakupowy Pay, profity kupującego:

  • Odroczenie płatności;
  • Uniezależnienie się od wpływów na konto prywatne;
  • Natychmiastowa realizacja planów zakupowych;
  • Dodatkowe zabezpieczenie konsumenckie;
  • Brak opłat manipulacyjnych związanych z odroczeniem płatności;
  • Brak oprocentowania.

Nawet jeśli ktoś nie zamierza korzystać z tej formy regulowania zobowiązań, nic nie stoi na przeszkodzie, by zagwarantować sobie taką możliwość. Życie obfituje przecież w niespodzianki w postaci zdarzeń wymagających natychmiastowej reakcji. Nagła awaria, remont lub okazja biznesowa, wszystko to może sprawić, że natychmiastowe nabycie jakiejś rzeczy stanie się warunkiem sine qua non do osiągnięcia większych lub mniejszych korzyści.

Czy można zwiększyć limit zakupowy?

Wysokość limitu zakupowego jest ustalana na podstawie weryfikacji zdolności kredytowej klienta, jego sytuacji finansowej oraz aktywności na danym obszarze zakupowym.

W początkowej fazie limit określany jest na niższym poziomie, nazwijmy go „startowym”. W miarę rozwoju aktywności kupującego oraz jego systematyczności w realizacji kolejnych spłat, limit podlega sukcesywnym wzrostom, aż do osiągnięcia maksymalnego poziomu, określonego w regulaminie świadczenia usługi.

Jednym z najczęściej powtarzanych zapytań jest: Allegro Pay jak zwiększyć limit? Wynika to z ogromnego zainteresowania klientów tą platformą, jak i w ogóle jej popularności. W rzeczywistości zwiększenie limitów zakupowych jest szalenie proste w przypadku korzystania z jednej platformy. Ocenie podlega aktywność, regularność zakupów i systematyczność dokonywania spłat.

Dodajmy na koniec, iż korzystanie z odroczenia płatności w systemie Pay nie wpływa na ocenę ogólnej zdolności kredytowej konsumenta. Nie trzeba też podawać wysokości spłaty w ewentualnych wnioskach kredytowych składanych w instytucjach finansowych.

Korzystając np. z Allegro Pay, możesz robić zakupy swobodnie, nie martwiąc się, że wpłynie to na Twój scoring w banku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%