Zamknij

Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma nowy pojazd specjalistyczny - nowa technologia

09.01, 07.09.2022 Info Skierniewice PL
Skomentuj fot. WOD-KAN Skierniewice
REKLAMA

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. nieustannie inwestuje w innowacyjne rozwiązania, które poprawiają jakość, wydajność i niezawodność wykonywanej pracy. Wyeksploatowany, trzydziestoletni samochód marki Jelcz został zastąpiony przez nowy pojazd specjalistyczny marki MAN TGS Kaiser, który przeznaczony jest do czyszczenia sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

 

Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania dla środowiska pozwalają na efektywne czyszczenie kanalizacji z odzyskiem wody ze ścieków oraz na pracę bez wykorzystywania wody pitnej. Nowy pojazd posiada dużo większe możliwości techniczne takie jak czyszczenie kanałów o większych średnicach i na znacznie większych głębokościach. Ponadto posiada funkcję mobilnej pompowni ścieków.

 

Jest to pojazd z wysokowydajnym układem recyclingu wody przeznaczony do najtrudniejszych zastosowań. Funkcja odzyskiwania wody pozwala filtrować pobrane ścieki. Zanieczyszczenia stałe z przeznaczeniem do utylizacji zostają odseparowywane i pozostają w zbiorniku nieczystości. Natomiast oczyszczona ciecz jest sprężana w pompie wysokociśnieniowej i powtórnie wykorzystana do czyszczenia kanałów. Zastosowanie systemu ciągłego odzysku wody z układem filtrowania umożliwia pracę samochodu przez długi okres czasu bez konieczności uzupełniania wody czystej, co pozwoli Spółce uzyskać nie tylko efekt ekonomiczny, ale także ekologiczny.

 

Specjalistyczny pojazd rozwiązuje problem mobilności i niezawodności reakcji brygad na zgłoszenia awarii. Ponadto zapewnia komfort i bezpieczeństwo dla pracowników obsługujących pojazd.

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%