Zamknij
REKLAMA

Skierniewice: porady dla poszukujących pracy w powiecie skierniewickim

09.08, 07.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.08, 07.10.2022

Malowniczo położone Skierniewice mogą być dobrą destynacją do rozwijania kariery zawodowej. Tutejszy rynek zatrudnienia nie jest duży, dlatego osoby zainteresowane ofertami typu praca Skierniewice powinny przede wszystkim zapoznać się z profilem działalności oraz zapotrzebowaniem tutejszych pracodawców – co pomoże ocenić indywidualne szanse na szybkie zatrudnienie oraz lepiej przygotować się do procesu rekrutacji. Jakie jeszcze kroki warto podjąć, by przyspieszyć znalezienie pracy w mieście Skierniewice lub powiecie skierniewickim? Oto kilka wskazówek.

Sprawdź, czy wykonujesz zawód deficytowy w powiecie

Jak wyżej wspomniano, szukanie pracy w powiecie skierniewickim warto rozpocząć od zapoznania się z profilem działalności i potrzebami kadrowymi lokalnych przedsiębiorstw. Gospodarka Skierniewic opiera się w znacznym stopniu na produkcji przemysłowej (m.in. branże meblowa, spożywcza, produkcji systemów okiennych i drzwiowych), budownictwie, logistyce. Rozbudowane są także sektory handlowy oraz usług profesjonalnych, naukowych i technicznych. W mieście i w powiecie działają podmioty różnej wielkości. Zgodnie z rejestrem REGON (koniec sierpnia 2022 r.) spośród 31 565 podmiotów gospodarki narodowej z powiatu skierniewickiego aż 26 to duże jednostki zatrudniające co najmniej 250 pracowników (w tym 2 o stanie zatrudnienia minimum 1000 osób).

Z kolei zgodnie z badaniem Barometr zawodów 2022 w powiecie skierniewickim notuje się deficyt kandydatów do pracy w charakterze:

  • w branży budowlanej – brukarza, cieśli / stolarza budowlanego, montera instalacji budowlanych, montera konstrukcji metalowych, murarza / tynkarza, operatora / mechanika sprzętu do robót ziemnych, pracownika robót wykończeniowych,
  • w przetwórstwie przemysłowym w różnych branżach – diagnosty samochodowego, krawca / pracownika produkcji odzieży, spawacza, ślusarza,
  • w branży TSL – kierowcy samochodów ciężarowych,
  • w usługach opiekuńczo-medycznych i pomocy społecznej – lekarza, logopedy / audiofonologa, operatora aparatury medycznej, pielęgniarki / położnej, pracownika socjalnego, psychologa / psychoterapeuty, ratownika medycznego,
  • nauczyciela – przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych.

Osoby wykonujące zawody uwzględnione na powyższej liście mogą spodziewać się licznych propozycji pracy w Skierniewicach bądź powiecie skierniewickim, a także niskiej konkurencji w czasie rekrutacji.

Podnieś swoje notowania na rynku pracy

Nie masz kwalifikacji, które są szczególnie cenione na lokalnym rynku zatrudnienia? W tym wypadku dobrym pomysłem jest poszukanie sposobu na podniesienie swoich notowań na rynku. Warto rozważyć poszerzenie kompetencji np. wykonując kurs zawodowy z pokrewnej dziedziny, doszkalając się w zakresie nowej technologii czy chociażby zapisując się na kurs językowy. Szkolenia zawodowe mogą być dostępne bezpłatnie w urzędzie pracy – warto sprawdzić tę opcję. Ponadto liczne kursy – płatne i darmowe – znajdziesz w sieci.

Przygotuj się do rekrutacji

Przede wszystkim stwórz nowe lub odśwież dotychczasowe CV. Przyjrzyj się jego szacie graficznej – czy nie jest nieco przestarzała? Obecnie mile widziane są dokumenty z białym lub bardzo jasnym tłem, bez ozdobników czy wymyślnej czcionki.

Uzupełnij także dane, np. o informacje o ostatnim miejscu zatrudnienia. Nie zapomnij też dodać w dokumencie klauzuli RODO dotyczącej zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji.

Zacznij pozyskiwać ogłoszenia o pracę z pewnych źródeł

Ponieważ współcześnie większość rekrutacji prowadzona jest z wykorzystaniem narzędzi internetowych, najwięcej ofert pracy w Skierniewicach i powiecie skierniewickim znajdziesz w sieci. Nie na wszystkie warto odpowiadać – należy mieć na uwadze, że niektóre anonse mogą być próbą wyłudzenia wrażliwych danych bądź pieniędzy. Dlatego zawsze warto korzystać z rzetelnych źródeł ofert pracy, a takimi są profesjonalne portale rekrutacyjne, np. praca.pl czy Centralna Baza Ofert Pracy (z ofertami z urzędów pracy).

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%